Temmuz 3, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Bakan Selçuk: 26 ilimize 27 bin 445 tablet bilgisayar setini ulaştırıyoruz

3 min read
Bakan Selçuk: 26 ilimize 27 bin 445 tablet bilgisayar setini ulaştırıyoruz

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, “Eğitimde Kontrollü Normalleşme” zamanında öğrenciler, koşullar ışığında okullarına kavuşurken tablet bilgisayar seti sevkiyatları da yükselerek sürdürmekte. 22 Mart’tan bu yana içinde 25 GB internet paketi bulunan 27 bin 445 tablet bilgisayar daha öğrencilere gönderildi.

Uzaktan eğitim sürecinde cihaz veya internet ulaşımi gereksinimi olan tüm öğrenciler için başlatılan tablet sevkiyatlarında 500 bin adet olarak konulan ilk hedefle ocak ayı verileri aşılarak 700 bine yakın öğrenciye ulaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, “Eğitimde Fırsat Adaleti’ parolasıyla daha çok öğrenciye ulaşmak için sevkiyatları sürdürüyor.

10. faz tablet bilgisayar sevkiyatı kapsamı içinde bakanlık aracılığıyla tedarik edilen 27 bin 445 cihazın sevkiyatına başlandı. Bu fazdaki sevkiyatda, tablet bilgisayarların 18 bin 764’ü yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak.

Bakan Selçuk bürokratlarla toplantı yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 27 bin 445 tablet bilgisayarlık 10. faz sevkiyat programında, tabletlerin gönderildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle buluştu.

Bir yandan daha çok öğrencinin yüz yüze eğitime devam edebilmesi için tüm toplumun desteğiyle gösterilen gayretin sürdüğini, diğer yandan da gereksinimi olan öğrenciler için cihaz ve internet paketi desteğinin kuvvetli biçimde sürdürüldüğünü ifade eden Selçuk, Eğitimde Kontrollü Normalleşme zamanında, içinde internet paketi bulunan tablet bilgisayar desteği ve daha aktif biçimde hizmet veren EBA Destek Noktaları’nın öğrencilerin hizmetinde olduğunu dile getirdi.

“Çocuklarımızın eğitiminin kesintiye uğramasına izin vermedik”

Bakan Selçuk, şöyle konuştu:

“Geçen sene 23 Mart’ta başladığımız uzaktan eğitim faaliyetlerinde bir yılı geride bıraktık. 10 günde 3 televizyon kanalı kurarak çocuklarımızın eğitiminin kesintiye uğramasına izin vermedik. Bugün dünyanın en fazla ziyaret edilen internet sitesi ve bir dünya markası olan EBA dijital platformunda öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de işaret ettiği gibi içerik değeri giderek artıyor. Evlatlarımıza onlarca basılı ve dijital materyal desteği sunarken internet ulaşımi ve cihaz sorunu yaşayan çocuklarımıza 500 bin tablet bilgisayar desteği diyerek yola koyulduk. Hedefimize ocak ayında ulaştık ve şu anda 700 bine yaklaştık. Sayıları 15 bini aşan EBA Destek Noktaları’mızda hijyen önlemlerine azami dikkat ederek çocuklarımıza alternatif destek paylaşmak istedik. Bugün de 26 ilimize 27 bin 445 tablet bilgisayar setini, içinde her zamanki gibi 25 GB internet paketi ile ulaştırıyoruz. Hep birlikte daha fazlasını başarmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın