Temmuz 1, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Fazıl Say Ovacık’ta konser verecek

2 min read
Fazıl Say'dan pandemi sonrası ilk konser

Fazıl Say'dan pandemi sonrası ilk konser

Sanatçı, Twitter hesabından bir paylaşımla konseri duyurdu. “İlginç ve güzel bir haber vermek isterim sizlere” diye başlayan Say, şöyle devam etti:

“Bir konser, Tunceli’de, 28 Mayıs günü vereceğiz. İlk kez gideceğim Tunceli Ovacık… Tunceli aydın bir ilimiz, önemli bir ilimiz. Aynı zamanda da Munzur Nehri’nin doğa koruması konseri olacak. Yani bir nevi Kaz Dağları gibi Munzur nehrinin temizlenmesi için destek arayışları var. Türkiye’nin Anadolu’nun en güzel nehirlerinden birinin tekrar en iyi şekilde hayata kavuşması için efendim. Konser 5 buçukta başlıyor, yalnız gitmiyorum, yanımda Serenat Bağcan da var. çünkü Tuncelililer herhalde biraz Nazım şarkılarımı dinlemek ister diye düşündük. ve bir Tuncelili olan Cemal Süreyya şiirleri ve şarkılarım var. Tunceli’de buluşmak üzere diyelim. ”

‘TABİİ Kİ DERSİM DERİZ’

Fazıl Say, paylaşımına gelen yorumlar üzerine ikinci bir paylaşım yaparak, “Dersim. Tamam tabi ki Dersim deriz. Tamamen doğru kullanmak için sorayım coğrafi olarak da en doğru şeklini; Konser Munzur nehri kenarında olacak, Ovacık ilçesi. (Tunceli İli)” diye yazdı.

 

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/fazil-say-ovacikta-konser-verecek-haberi-548852

Bir cevap yazın