Mayıs 28, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Varisten ölüme şok savunma

2 min read
Varisten ölüme şok savunma

Varisten ölüme şok savunma

Akşam Gazetesi’nden Neslihan Keskin’in haberine göre İstanbul’da 3 yıl önce iş kadını Elçin Şekerci (40), bacaklarındaki varis nedeniyle Prof. Dr. Bora Farsak’ın kliniğine gitti.

Farsak, genç kadına bir üniversitenin hastanesinde varis ameliyatı yaptı. Şekerci, operasyon sonrası kalan kılcal damarların estetik tedavisi için Prof. Farsak’ın kliniğine gitmeyi sürdürdü.

15 Mayıs 2019’da yine kliniğe giden kadının ölüm haberi geldi. Bülent Şekerci, eşinin vurulan iğneden dolayı rahatsızlandığını öne sürerek Farsak’tan şikayetçi oldu.

Adli Tıp, Elçin Şekerci’nin ölümüne enjekte edilen ilacın neden olduğunu belirledi.

Farsak hakkında 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Elçin Şekerci’nin ailesi İstanbul Tüketici Mahkemesi’ne de başvurarak Farsak’a 20 bin liralık destekten yoksun kalma ve 770 bin liralık manevi tazminat talep etti.

‘RUH SAĞLIĞIMIZ BOZULDU’

Dilekçede, “Elçin Şekerci, her seans sonucu bir saat fenalaşmış, ancak hatalı tedavi yöntemine ısrarla devam edilmiştir. Şekerci’nin ölümü, özellikle küçük çocukları, eşi ve ailesini sarsmış, ruh sağlıklarını bozulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Farsak bir kusurunun olmadığını belirterek davanın reddini istedi.

Mahkeme, duruşmayı erteledi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/varisten-olume-sok-savunma-haberi-547701

Bir cevap yazın