Mayıs 23, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

2 min read
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN YIL DÖNÜMÜ…

Bugün, 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 99. yıl dönümü…

99 yıl önce yaşanan o destansı zaferi, gururla kutlayacağız, Ulu Önder Atatürk’ün emanetine neden ve nasıl sahip çıkmamız gerektiğini, bir kez daha hatırlayacağız.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anacağız.

İstanbul’da 39 ilçede fener alayı düzenlenecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri gün boyu kentin farklı noktalarında çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. 39 ilçe başkanlığı, bu akşam fener alayları düzenleyecek. İBB’nin Yenikapı Meydanı’nda etkinlikler gün boyu sürecek. Çocuklar için atölyeler, söyleşiler ve dans gösterileri yapılacak. Mor ve Ötesi sahne alacak.

Kırmızı-beyaz giy gel zafere ortak ol

Ankara’da Zafer Bayramı resmi kutlama törenleri saat 11.00’de Anıtkabir’de başlayacak. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi parti liderleri katılacak. Saat 13.00’te TBMM önünden başlayacak geçit töreni eski Meclis binası önünde son bulacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi de Başkentlilere özel bir kutlama programı hazırladı. Vatandaşlar “Kırmızı Beyaz Giy, Gel. Zafere Ortak Ol” çağrısıyla kutlamalara davet edildi. Kutlama programı 19.00’da Gençlik Parkı’nda başlayacak. Sunay Akın’ın ‘Zafere Giden Yol’ adlı sunumuyla başlayacak programda Bengü ve Sabahat Akkiraz sahne alacak.

İzmir’de bayram coşkusu kente yayılacak

Kültürpark Atlas Pavyonu’nda “Büyük Zaferin 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi” açılacak, Anadolu Ateşi gösteri yapacak. Üstü açık 3 tur otobüsü de bando eşliğinde coşku kente yayılacak. Saat 20.00’de Alsancak Vapur İskelesi’nde İzmir Big Band, saat 21.00’de Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda Grup Vibrato konser verecek.

“Zafer, ‘Zafer benimdir’ diyebilenindir. Başarı ise ‘Başaracağım’ diye başlayarak sonunda ‘Başardım’ diyebilenindir.”

Mustafa Kemal Atatürk

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/30-agustos-zafer-bayramimiz-kutlu-olsun-haberi-537633

Bir yanıt yazın