Ocak 26, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Acılı anne ve baba ‘ceza indirimine’ isyan etti!

3 min read
Acılı anne ve baba 'ceza indirimine' isyan etti!

Acılı anne ve baba 'ceza indirimine' isyan etti!

Yeni Asır Gazetesi’nden İhsan Karataş’ın haberine göre Aydın’da kız arkadaşı polis memuru Hatice Büşra Çetinkaya’yı (28) öldüren, annesi Güngör Çetinkaya’yı da (58) ağır yaralayan sanık Suat Teke’nin yargılandığı davada karar 24 Ocak’ta açıklanacak. Yapılan son duruşmada savcının, ‘katilin cinayeti tasarlayarak işlemediğine’ yönelik mütalaasına itirazda bulunan baba Zekeriya Çetinkaya, “Kızım kara toprakta, eşim halen can derdinde. Bu caniyi asmaları lazım” dedi.

Efeler ilçesinde geçtiğimiz 4 Mart’ta İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olan polis memuru Suat Teke, meslektaşı eski kız arkadaşı Hatice Büşra Çetinkaya’nın kullandığı otomobilin önünü kesip kurşun yağdırmıştı. 8 kurşunun isabet ettiği genç kız kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış, annesinin tedavisi ise aylarca devam etmişti. Olaydan sonra gözaltına alınan Suat Teke ise tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İZOLASYONLU ODADA YAŞIYOR

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada sanık hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan’ 5 yıla kadar hapis ve ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ suçundan da 20 yıla kadar hapis talep edildi.

Davanın en son görülen 6’ncı duruşmasında mütalaasını veren duruşma savcısı ise, Teke’nin tasarlayarak değil, kasten öldürme suçundan yargılanmasını istedi ve ağırlaştırılmış müebbet hapis yerine müebbet hapis cezası verilmesi talebinde bulundu.

Savcı anne Güngör Çetinkaya’yı da 3 kurşunla yaralayan Teke’nin aynı nedenlerle kasten öldürmeye teşebbüs suçlarından 15 yıla kadar hapis ile cezası verilmesini istedi. Ayrıca, yasal unsurlar oluşmadığı için Teke’nin kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan beraatini talep etti. Mahkeme kararını açıklayacağı bir sonraki duruşmayı 24 Ocak’a erteledi.

Ancak savcının mahkemeye sunduğu mütalaa, Çetinkaya ailesinin acısını bir kat daha attırdı. Olayın ardından ölümden dönen, çok sayıda ameliyat geçiren, hayati tehlikesi olmasına rağmen tüm duruşmalara katılan Güngör Çetinkaya savcının mütalaası sonrası bir kez daha yatağa düştü. Çektiği acılara vücudu direnemeyen talihsiz kadın evindeki izolasyonlu odada tedavi görüyor.

‘MESAJLARI HER ŞEYİ ANLATIYOR’

Baba Zekeriya Çetinkaya, “O katil kızıma olaydan önce attığı mesajlarında, ‘Çok yakın zamanda patlatacam bombayı, hadi bakalım hazır ol’, ‘Senin gibilerin hak ettiği bu’ yazıyor, olay günü kızımı takip ediyor, atışa hazır halde bulunan beylik tabancasıyla kızımı öldürüyor ama bunca somut delil varken cinayet tasarlanmadan işlenmiş, böyle bir şey mümkün olamaz” dedi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/acili-anne-ve-baba-ceza-indirimine-isyan-etti-haberi-542610

Bir cevap yazın