Şubat 27, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Akşamdan kalmalık 34 yaşında başlıyor

2 min read
Akşamdan kalmalık 34 yaşında başlıyor

Akşamdan kalmalık 34 yaşında başlıyor

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre tebrik kartı firması Thortful tarafından yürütülen ilginç çalışmaya göre, 18 ila 65 yaş arasındaki 2.000 kişinin içme alışkanlıkları araştırıldı.

Elde edilen verilere göre, insanlar 34 yaşından itibaren gece dışarı çıkmanın yorucu etkilerini hissetmeye başlıyor, 38 yaşından itibaren de dışarı çıkmak yerine evde vakit geçirmeyi tercih ediyorlar.

Daily Mail’de yer alan habere göre, Thortful’un bir sözcüsü, “Akşamdan kalma durumunun yaşla birlikte daha da kötüleştiği iyi bilinen bir gerçektir ve yeni çalışmamız, bunun 34 yaşında başladığını ortaya çıkardı” dedi.

Dr. Fox Pharmacy’den Dr. Deborah Lee ise, “Yaşlanmayla birlikte akşamdan kalmalığın şiddeti hakkında çok az araştırma yapıldı. Bununla birlikte, akşamdan kalmalık, alkolün parçalanmasından ve vücuttaki toksik metabolitinin varlığının devam etmesinden kaynaklanıyor.

Alkolün parçalanmasında rol oynayan anahtar enzimlerin aktivitesi yaşla birlikte daha az verimli hale geldiğinden, akşamdan kalmaların yaşla birlikte kötüleşmesi muhtemeldir.

Ayrıca, yaşlı insanlarda daha az kas ve daha fazla yağ bulunur, ayrıca yaşlandıkça vücuttaki su dağılımı değişir. Sonuç, metabolize edilmesi daha uzun süren daha yüksek kan alkol seviyeleridir” diyerek yaşla birlikte akşamdan kalma halinin şiddetinin artması halini özetledi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/aksamdan-kalmalik-34-yasinda-basliyor-haberi-550593

Bir yanıt yazın