Mayıs 28, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Bekir Bozdağ’dan Cemal Kaşıkçı ve süresiz nafaka açıklaması

2 min read
Bekir Bozdağ’dan Cemal Kaşıkçı ve süresiz nafaka açıklaması

Bekir Bozdağ’dan Cemal Kaşıkçı ve süresiz nafaka açıklaması

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre 2 Ekim 2018’de İstanbul’daki Suudi Arabistan konsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı davasında yeni gelişme yaşanmıştı. Savcının talebi, Adalet Bakanlığı’nın olumlu görüşü sonrası cinayet davası dosyası Suudi Arabistan’a devredilmişti.

Alınan bu kararla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan açıklama geldi. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Bozdağ, şunları söyledi;

*Kaşıkçı cinayeti tasvip edilemez, ilk müdahil olan biziz. Süreci bekleyeceğiz. Yargılamanın Suudi Arabistan’a nakledilmesi tamamen yasaya uygundur.

*Davanın naklinden sonra ismi geçen diğer sanıkları da yargılayacaklar. Yargılama Suudi Arabistan mahkemelerinde yapılacaktır. Burada Türkiye’nin yargı yetkisini devretmesi söz konusu değildir.

SÜRESİZ NAFAKA AÇIKLAMASI

Süresiz nafaka ile ilgili de Bozdağ, “Bakanlığımız bu sorunu görüyor, çalışmalarımız sürüyor. Çözüm için biraz zamana ihtiyaç olduğu anlaşılıyor. Ömür boyu nafaka adil değil. 180 bin boşanma var. Hükmedilen nafaka 30 bin. 3 bin 500 civarında mağdur aile var. Ortada bir haksızlık var en kısa sürede giderilecek” dedi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/bekir-bozdagdan-cemal-kasikci-ve-suresiz-nafaka-aciklamasi-haberi-547670

Bir cevap yazın