Haziran 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Buse Terim’in 3 yıl hapsi isteniyor!

2 min read
Buse Terim'in 3 yıl hapsi isteniyor!

Buse Terim'in 3 yıl hapsi isteniyor!

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman Demir’in haberine göre Buse Terim Bahçekapılı, markasını 2013 yılında tescil ettirdi. İş insanı İbrahim Salman, bir süre önce Terim’in kendisine ait olan logoyu kullanarak tanıtım yapmaya başladığı iddiasında bulundu.

Salman, kendisine ait markasını izinsiz kullanarak haksız rekabet oluşturduğu iddiasıyla Buse Terim Bahçekapılı hakkında suç duyurusunda bulundu. Bahçekapılı ise iddiaları reddederek tespit davası açtı.

TERİM İFADE VERDİ

Geçtiğimiz günlerde olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Buse Terim Bahçekapılı hakkında, marka hakkını ihlal suçundan dava açıldı. İddianamede, Salman’ın sahibi olduğu firmanın internet sitelerinde ve sosyal medya hesabında müştekiye ait markanın izin almaksızın ticari amaçlı marka hakkını ihlal suçunun unsurlarını oluşturduğu ifade edildi. 3 yıla kadar hapis cezası istenen Terim, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

‘İDDİALAR GERÇEĞE AYKIRI VE KÖTÜ NİYETLİ’

İbrahim Salman’ın iddialarının gerçeğe aykırı ve kötü niyetli olduğunu belirten Buse Terim Bahçekapılı ifadesinde şunları söyledi: “Ben, ‘Shop’ ibaresini markasal olarak kullanmıyorum. Tarafıma ait markamın tescilli simgesi olan B işareti, bu markaya ait satış mecrası olan internet sitesinde ‘B’nin devamına, İngilizce’de mağaza anlamına gelen shop kelimesi eklenerek kullanılmaktadır. İnternette faaliyet gösteren ve online satış yapan yüzbinlerce sitede alışveriş için online satış amacıyla shop ibaresi kullanılmaktadır.”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/buse-terimin-3-yil-hapsi-isteniyor-haberi-546752

Bir yanıt yazın