Mayıs 23, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Deniz Akkaya şimdi de hakaretten yargılanacak

2 min read
Deniz Akkaya şimdi de hakaretten yargılanacak

Deniz Akkaya şimdi de hakaretten yargılanacak

Sabah Gazetesi’nden Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre Akkaya, bu akımı eleştirenler için ‘Gericilikte ısrar edenlere inat, geleceği bize getirmekte yaşasın transhümanizm diyelim mi?’ şeklinde sosyal medya hesabından paylaşım yaparak akımı kabul etmeyenlere ‘gerici’ ithamında bulundu.

SOSYAL MEDYADAN ALENEN HAKARET

Eski manken programın sunucusu ve konukları için yine sosyal medya hesabından iddiaya göre ‘4 geri zekalı çıkmış konuşuyor’ şeklinde sözler sarf etti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Deniz Akkaya’nın bu sözleri sonrası program sunucusu ve konuklar savcılığa başvurdu. Deniz Akkaya’nın kendilerine yönelik hakaret suçunu işlediğini belirterek cezalandırılmasını istedi. Savcılık tarafından Akkaya hakkında soruşturma başlattı.

HAKARET SUÇUNDAN DAVA

Aldığı disiplin hapsi ile gündemden düşmeyen Akkaya hakkında soruşturma sonunda iddianame düzenledi. Eski mankenin ‘Cahiliyetin dili hep aynı, kafayı yemişsiniz, dört geri zekalı’ sözleri üç ayrı kişiye ‘Hakaret’ suçundan dava açılmasına sebep oldu. Dava önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

HAPİSTEN GEÇTİĞİMİZ HAFTA ÇIKTI

Selin Ciğerci ile girdiği polemik sonrası hakkında çıkarılan tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 gün zorlama hapis cezasına çarptırılan Deniz Akkaya, geçtiğimiz günlerde Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hapis yatmıştı.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/deniz-akkaya-simdi-de-hakaretten-yargilanacak-haberi-537659

Bir yanıt yazın