Kasım 28, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu hayata veda etti

2 min read
Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu hayata veda etti

Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu hayata veda etti

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre daha önce kalp ameliyatı olan ve kısa süre önce rutin kontrollerinde damar tıkanıklığı tespit edilen Dr. Oğuz Gündoğdu, dün Beylikdüzü’ndeki özel bir hastanede ameliyata alınırken yapılan müdahaleyle stent takıldı.

SABAHA KARŞI FENALAŞTI

Dr. Gündoğdu bu sabaha karşı fenalaşarak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 1947 yılında dünyaya gelen, yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan evli ve bir çocuk babası Dr. Gündoğdu’nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

1999 DEPREMİNDE SAHADAYDI

Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da,  Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu.

Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Gündoğdu’nun kaybıyla ilgili şunları söyledi: “Arkadaşlar, Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu’nun vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı, ailesine de sabırlar dilerim.”

Sacitaslan.com olarak Sayın Dr. Oğuz Gündoğdu’ya Allah’tan rahmet; kederli ailesine de başsağlığı diliyoruz…

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/deprem-uzmani-oguz-gundogdu-hayata-veda-etti-haberi-549576

Bir cevap yazın