Mayıs 23, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Devlet erkânı Ata’nın huzurunda

2 min read
Devlet erkânı Ata’nın huzurunda

Devlet erkânı Ata’nın huzurunda

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Anıtkabir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen törene Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, kuvvet komutanları, bakanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

Heyet, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Erdoğan, şu satırları kaleme aldı:

“Aziz Atatürk, bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından büyük zaferin 99’uncu yıldönümünde huzurunuzdayız. Zatı alinizi ve aziz şehitleri yad ediyoruz. Türkiye’yi parlak bir geleceğe taşıyoruz. Savunma sanayinde attığımız adımlarla, TSK’nın caydırıcılığını artıyoruz. Demokraside, hak ve özgürlüklerde attığımız adımlarla cumhuriyet ile cumhurun bağını tahkim ediyoruz. Emanet ettiğiniz cumhuriyet emin ellerdedir, ruhun şad olsun.”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/devlet-erkani-atanin-huzurunda-haberi-537677

Bir yanıt yazın