Mayıs 23, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Devre mülk vurguncuları yakayı ele verdi!

2 min read
Devre mülk vurguncuları yakayı ele verdi!

Devre mülk vurguncuları yakayı ele verdi!

Sabah Gazetesi’nden Yunus Emre Kavak’ın haberine göre devre mülk sahibi olan vatandaşlara evlerini çok yüksek fiyatlara başka kişilere satacaklarını söyleyip kiraladıkları lüks ofislere davet ettiler.

Burada planın ikinci aşamasına geçildi.

İddiaya göre vatandaşlara satış işlemlerini hızlandırmak için reklam yapmaları gerektiğini söyleyip bir miktar para istiyorlardı, parası olmayan kişiler adına kredi çekip onu da kendi hesaplarına aktardılar.

29 KİŞİDEN 5 MİLYON LİRA VURGUN

Dolandırıcılar iddiaya göre bu yöntemle 29 vatandaştan toplamda 5 milyon lira para alıp kayıplara karıştılar. Kendilerini arayanlara ise yine oyalama taktiği ile günlerce ertelediler.

FENOMEN DE YAKALANDI

İhbar üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık büro ekipleri dolandırıcılık paralarıyla lüks hayat sürdüğü öne sürülen sosyal medya fenomeni O.E.’nin de aralarında bulunduğu 7 şüpheliyi gözaltına aldı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken fenomenin sosyal medya hesabındaki yurtdışı tatilleri dikkat çekti.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Gözaltına alınan şüpheliler Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/devre-mulk-vurgunculari-yakayi-ele-verdi-haberi-558468

Bir yanıt yazın