Temmuz 19, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Discord, Kuruluşunun 6. Yılında Yeni Logosunu Duyurdu

3 min read
Discord, Kuruluşunun 6. Yılında Yeni Logosunu Duyurdu

Discord, Kuruluşunun 6. Yılında Yeni Logosunu Duyurdu

150 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermekte olan dünyanın en popüler bağlantı yazılımlarından Discord, kullanıma sunulmasının 6. senesinde yeni bir logo kullanmaya başladı. Firma tarafından yapılan açıklamalarda, yeni logonun nasıl olduğu ve neden bir farklılık yapma ihtiyacı sezildiğine değinilirken hem mevcut hem de yeni logonun çıkış öyküsü, tüm ayrıntılarıyla anlatıldı.

Discord yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre mevcut logoda bulunan gülen surat sembolü, “Clyde” adına sahipmiş. Pek çok kullanıcının bundan haberdar olmadığını vurgulayan geliştiriciler, logoda bir de yanılgı olduğunu ancak bu kusurun sadece kartal gözlü kullanıcılar tarafından tespit edilebileceğini söylüyor. Daha evvel fark ettiniz mi belirsiz ancak bu logo simetrik bir yapıya sahip dokunulmuş.

Discord’un 6 yıldır değiştirilmeyen logosu işte böyle görünüyordu

Discord

Discord’un 6. sene dönümünde hem bu yanılgıyı düzenlemek hem de kullanıcılara yeni bir tecrübe sunmak isteyen geliştiriciler, logonun nasıl değiştirileceği üzerinde kerelerce buluşma yapmışlar. Hatta bu süreçte de onlarca yeni tasarım oluşturan geliştiriciler, bu tasarımların çoğunu bırakmışlar. Dilerseniz hemen, yeni logoya karar verilene kadarki vakitte planlanan o logo krokilerine bakalım.

Discord

Clyde, ilk kere planlandığında sohbet balonu gibi görülen bir kısmın içinde duruyordu. Geliştiriciler o senelerde, bu hudutlu alanı Clyde’ın konutu olarak nitelendirmişler. Ancak yeni logo buluşmalarında Clyde’ın sıkışıp kaldığına karar veren idareyiciler, aldıkları bir kararla da Clyde’ı serbestleştirmek istemişler. Bunun için de yeni logoda, o sohbet balonu gibi görünen tasarım kaldırılmış.

Yeni logoda yaptıkları farklılıklardan da bahseden geliştiriciler, Clyde’ın artık daha dostane bir görünüme sahip olduğunu ifade ediyorlar. Bu bağlamda, surat biçimindeki tasarımın apaçık hatlarının yumuşatıldığından bahseden geliştiriciler, kulak gibi görünen çıkıntıların tasarımın kendisiyle bütünleştirildiğini belirtiyorlar. Eş bir biçimde tebessümme ifadesi de artık daha sevimli duruyor.

Discord’un yeni logosu, işte böyle görünüyor

Discord

Bu arada, Discord geliştiricilerinin logoyla alakalı yaptıkları tek farklılık, Clyde’ın yine planlanması değil. Firma, hazırladığı yeni logoda daha değişik bir renk tonu kullanıyor. Geliştiricilere göre bu yeni renk tonu, Discord’un daha canlı ve daha parlak görünmesini sağlıyor. Ayrıca Discord uygulamasını ya da internet sitesini açtığınızda, artık yine planlanmış olan bir “Discordibaresi ile karşılaşacaksınız. Bu tasarım ise şöyle görünüyor olacak;

Discord

Firma tarafından yapılan açıklamalara göre yeni logo ve Discord deyimi, an haysiyetiyle tüm kullanıcılar tarafına tecrübelenebiliyor. Dilerseniz sizler de Discord’un yeni logosuyla alakalı fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/discord-yeni-logosunu-duyurdu-h109875.html

Bir yanıt yazın