Mayıs 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Ekrem İmamoğlu’ndan flaş açıklama

4 min read
Ekrem İmamoğlu'na siyasi yasak!

Ekrem İmamoğlu'na siyasi yasak!

Sözcü Gazetesi’nden Özlem Güvemli’nin haberine göre İmamoğlu, CHP heyetini Saraçhane’deki İBB Başkanlık Binası’nda bulunan meclis salonunda ağırladı.

Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İBB’de terör örgütü bağlantılı personel çalıştırıldığı iddiası ile hazırladığı raporun savcılığa teslim etmesi hakkında konuştu.

“UYDURMA BİR TERÖR SORUŞTURMASI”

İmamoğlu, “Haksızlıklar karşısından susan dilsiz şeytandır” hadisini hatırlatarak AKP’lileri haksızlıklara karşı tepki göstermeye çağırdı.

İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın terör raporunun savcılığa gönderilmesiyle ilgili de şöyle konuştu:

*Dün itibari ile uydurma bir terör soruşturmasının savcılığa başvurma hali. Birkaç gün önce malum bakan çıkıp ‘şöyle olursa görevden alamam, ama şu hallerde görevden alırım’ dedi.

*Yani almam, alırım…. Bu ne kibir, bu ne aymazlık atanmış bir kişinin. Samimiyetle söylüyorum, İstanbul’un hizmetinde olmaktan gurur duyan biri olarak söylüyorum. Bu dil ve bu akıl Gaziosmanpaşa’da gidip kahve-çay içecek kahvehane bulamayacak.

*Doğduğum yerin insanı olarak söylüyorum Trabzon’da Of’ta çay içecek kahvehane bulamayacak.

*Selam verecek adam bulamayacak. Ben milletimin vicdanını biliyorsam,  o vicdan yoksunu akıldan,  adalet yoksunu akıldan, insan sevgisi yoksunu akıldan çıkan bu sözlerden sonra gelecekle ilgili tarifim net.

*Bulamayacak. Ama ben Allah’ıma şükür 86 milyon insanın yaşadığı bu ülkede hangi köye gitsem o köyün evin  misafir olacağımı biliyorum.

“OK YAYDAN ÇIKMIŞTIR”

*Bu tür iş ve işlemlere başvurarak ‘bir şey yapalım ayağını kıralım, bir şey yapalım kolunu kıralım, bir şey yapalım önünü keselim, şunu yapalım, bunu yapalım…’

*Nafile ok yaydan çıkmıştır. Bu memlekette değişim olacaktır. Er ya da geç olacaktır ama günü şimdidir, zamanı şimdidir. Önünde hiçbir engel tanımayan milyonlarca insan vardır Türkiye’nin.

*Aldığınız bu karara en az yüzde 75-80 civarında ‘bu kararımız yanlıştır’ diyen vicdanı yüksek bir millete sahibiz.

*Ne yaparsanız yapın. Yüzde 10-12 seviyesinde hırsı aklının önüne geçmiş bazı insanlar olabilir. Kibri, ihtirası aklının önünde insanlar vardır.  Ama biz milletimizin o yüce duygularına inanıyoruz.

*Milletin vicdanında, adaletinde karşılık bulmayan bir karar zaten bizim de vicdanımızda yok hükümdedir.

*Dünden fersah fersah daha güçlüyüz, umutluyuz, kararlıyız. Biz buraya geldiğimiz gün zaten ceketimizi alıp çıkacakmış gibi görevimizi yapıyoruz. Birileri gibi bir şeyleri doldurup gidecek gibi görev yapmıyoruz.

*Ceketimizi alıp gideceğiz. Dolayısıyla bizim bu konumla ilgili bir derdimiz yok. Makam koltuğundan güç alan insanlar değiliz. O koltuğa güç katmaya gelmiş insanlarız.

KAFTANCIOĞLU: “KÖTÜLÜKLERİNİN SINIRI YOK”

Kaftancıoğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

*İktidardaki kötülüğün yaptıklarının sınırı yok. Ve görünen o ki bundan sonra da yapacaklarını sınırı yok.

*Ancak biz biliyoruz ki hep birlikte sadece bizlere yapılan kötülükler nedeniyle değil, hep beraber omuz omuza bizler 85 milyonun başında bu kötülüğü defetmek için onlar ne yaparlarsa yapsınlar onların kötülüklerinin sınırı yoksa bizlerinde azminin, kararlılığının ve çalışma inancının sınırlılığı yok.

*Dün gece olanlar bize bir kez daha bu kötülüğün sonu olmadığını gösterdi. Biz biliyoruz ki hep beraber İstanbul örgütü olarak nasıl 31 Mart’ta nasıl 23 Haziran’da inanarak çalışarak sandıklara ve oylara sahip çıkarak İstanbul’u halka verdiysek, bu kötülükler karşısında da aynı inançla hep birlikte mücadele edeceğiz.

*Sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye nefes aldıracağız diyorum. Bir kez daha başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, dayanışmamızı sunuyoruz.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/ekrem-imamoglundan-flas-aciklama-haberi-558935

Bir yanıt yazın