Haziran 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Elon Musk hakkında haber yazan gazetecileri Twitter’dan banladı

2 min read
Elon Musk hakkında haber yazan gazetecileri Twitter’dan banladı

Elon Musk hakkında haber yazan gazetecileri Twitter’dan banladı

ShiftDelete’ten Yiğit Ali Demir’in haberine göre özel jetinin anlık konumunu paylaşan Twitter hesabını askıya alan Elon Musk, platform kurallarında düzenlemeye gitti. Yapılan düzenleme sonrasında, ünlü gazetecilerin Twitter hesapları herhangi bir gerekçe gösterilmeden askıya alındı.

Ünlü gazetecilerin Twitter hesapları askıya alındı

Doxxing olarak tabir edilen kişisel bilgilerin kamuya açık şekilde paylaşılması ile ilgili kuralları değiştiren Musk, tartışma yaratan hamlesi ile gündeme geldi. The New York Times’tan Ryan Mac, CNN’den Donie O’Sullivan, The Washington Post’tan Drew Harwell, Mashable’dan Matt Binder, The Intercept’ten Micah Lee’nin hesapları perşembe akşamı itibariyle askıya alındı. Musk, ünlü gazetecilerin kşisel bilgileri kamuya açık şekilde yaydıkları için 7 gün boyunca hesaplarına erişemeyeceğini duyurdu.

Twitter moderasyon sisteminde köklü değişikliğe giden şirket, daha az çalışan ile denetimlerini sıkılaştırdı. Hesaplarının herhangi bir uyarı olmaksızın engellendiğinin altını çizen gazeteciler, Musk’ın kişisel çıkarlar için Twitter’ı kullandığını iddia etti.

Twitter alternatifi olarak faturalandırılan bir platform olan Mastodon’un Twitter hesabı da perşembe günü askıya alındı. Twitter, kullanıcılara Mastodon linki paylaşımı engeli getirdi. Buna rağmen Mastodon, kısa sürede Twitter’da trend oldu.

Konu hakkında Tweet atan Musk, “Doxx, askıya alınırsın. Hikayenin sonu. Beni eleştirmek herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Ancak özel jetimin anlık konumunu paylaşarak beni ve ailemi tehlikeye attığınızda durum farklı yere gider.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/elon-musk-hakkinda-haber-yazan-gazetecileri-twitterdan-banladi-haberi-558687

Bir yanıt yazın