Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Fenerbahçe, büyük gelir kaybına uğrayacak!

2 min read
Fenerbahçe, büyük gelir kaybına uğrayacak!

Fenerbahçe, büyük gelir kaybına uğrayacak!

Fenerbahçe, ligi üçüncü sırada tamamlarsa büyük kazanç kaybına uğrayacak. Şampiyonlar Ligi için minik çaplı mucizeye lüzumu olan Kanarya, Avrupa Ligi için de Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nı kazanıp müzesine götürmesini bekleyecek.

Sözcü’den İrfan Yirmibeş’in haberine göre UEFA’nın yeni statüsüne göre Avrupa Ligi’ne Türkiye’nin kupa şampiyonu katılacak. Beşiktaş’ın kupayı kazanması vaziyetinde Fenerbahçe’nin rotası Avrupa Ligi olacak.

Antalyaspor kupayı alırsa Fenerbahçe Sezonu üçüncü sırada tamamlaması vaziyetinde UEFA’nın yeni turnuvası olan Konferans Ligi’ne gidecek.

Hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi’nden uzak kalmak, sarı-lacivertliler için ehemmiyetli bir kazanç kaybı anlamına geliyor. Bu 3 organizasyon arasında büyük kazanç farkı bulunuyor.

Avrupa kupaları para mükâfatları

Şampiyonlar Ligi: Gruplara katılım 15 milyon Euro… Zafer 2.7 milyon Euro… Beraberlik 900 bin Euro…

Avrupa Ligi: Gruplara katılım 2.92 milyon Euro… Zafer 575 bin Euro… Beraberlik 190 bin Euro…

Konferans Ligi: Para mükâfatları henüz açıklanmadı. Ancak UEFA’ya yakın kaynaklar, mükâfatların Avrupa Ligi’nden Toplam 8.5 milyon Euro az ama bu sayıya yakın olacağını ifade ediyor.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Fenerbahce-buyuk-gelir-kaybina-ugrayacak/250395

Bir yanıt yazın