Nisan 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Gazeteci Çağatay Çağlar’ın vefatı üzüntü yarattı

2 min read
Gazeteci Çağatay Çağlar'ın vefatı üzüntü yarattı

Gazeteci Çağatay Çağlar'ın vefatı üzüntü yarattı

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre kalp kaslarının gücünü yitirmesi nedeniyle daha önce 8 ay yapay kalp cihazıyla yaşayıp, 10 Şubat 2010’da Ege Üniversitesi Hastanesi’nde kalp nakli olan İzmirli spor gazetecisi Çağatay Çağlar, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyordu. 53 yaşında hayatını kaybeden Çağatay Çağlar, İzmir’i yasa boğdu.

Gazetecilik mesleğine 1986 yılında başlayan Çağatay Çağlar, uzun yıllar Güneş, Fotospor, Yeni Asır ve Sabah gazetelerinde muhabirlik, yazarlık, SKY TV’de kameramanlık ve çeşitli televizyon kanallarında futbol yorumculuğu ile futbol programları, çeşitli gazeteler ve internet sitelerinde de köşe yazarlığı yaptı.

Göztepe sevdası ile bilinen Çağatay Çağlar, kendisiyle aynı hastalıkla mücadele edenlere destek vermek amacıyla aralarında kalp nakillilerin de bulunduğu 7 kişiyle Kalp Hastaları ve Nakillileri Derneği’ni kurmuştu. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Çağlar, Bahri Okumuş başkanlığındaki TSYD İzmir Şubesi’nin yönetim kurulunda da görev yapmıştı.

Sacitaslan.com olarak Allah’tan rahmet; kederli ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz…

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/gazeteci-cagatay-caglarin-vefati-uzuntu-yaratti-haberi-550146

Bir yanıt yazın