Haziran 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Gonca Vuslateri’nden annelik itirafı

2 min read
Gonca Vuslateri'nden annelik itirafı

Gonca Vuslateri'nden annelik itirafı

Son dönemde yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Gonca Vuslateri, Twitter’dan annelik açıklaması yaptı. Anne olmak istemediğini söyleyen ünlü oyuncu koruyucu aile olmak istediğini ifade etti. 

“Darmadağın bir ailede büyüdüm”

Vuslateri açıklamasında, ‘Anne olmak istemedim hiç. İnatmış gibi bütün çocuklar beni çok sever. Kafamdan inmezler. Anne dizisinde pedagoglar şaşakalmıştı.. bebekler bile koynumda uyurdu. Ama kadınlık yalnızca “annelik” değildir. Hayalim hep koruyucu aile olmak.. Ben de epey zorlukla darmadağın bir ailede büyüdüm. Okuyan, kültürlü.. ama paylaşamayan.. giden.. sürgün kimlikler içinde.. ve arkalarına yaslanacak büyükleri olmayan öksüz bir çiftti anne babam..’ ifadelerine yer verdi. 

“Yaprak Dökümü’nü aratmayacak türden hayat hikayeme bakıp…”

Vuslateri paylaşımın devamında, ‘İncirlik’de lojmanda Amerikalı çocuklarla büyüdüm. Klasik, makul tip değildim. Dut ağaçlarının tepesinde küçük barakalarda oturur. İpekböceği beslerdim. Uzun yolculuklarda bagaj kısmına konan civcivleri alıp beslerdim.. İstemediğim yemeği yemediğim gibi istediğim şeyi okumak için cücük yaşta evden gittim.. Yaprak Dökümü’nü aratmayacak türden hayat hikayeme bakıp.. İleride evladım olacak bıcırığa anlatacak dolu dolu anılarım kalbim kırık kalbini dinlendirmesi için çokça pamuk yastıklarım olacak umuttan.. bu yatırımı yapmak için son döngüdeyim.. Olanı kabul etmek’ dedi. 

“Annelik provam”

Vuslateri son olarak, ‘Sevmek, sempati duymak değil. O ajiteleri sapanla vurduk da.. varlığını, var olmuşluğunu hayatımda: kabul etmek. O şeyin yüzüne bakıp “Evet gördük, yaşadık. SIRADAKİ!” demek.. gülmek, gülmek, gülmek.. değdi diyebilmek.. dibine kadar üzülmek.. Yerin dibine girmek, yeni bir şey olarak açmak.. Hep denemek.. Hayat böyle .. Bu yorucu tempoda kimseye yaşamı zul etmeye gerek yok.. Bu yüzden, annemin aradığı kişi annemi incetemez işte.. Şimdi benim annelik provam’ dedi. 

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/gonca-vuslaterinden-annelik-itirafi-haberi-547973

Bir yanıt yazın