Haziran 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Gülse Birsel’den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması

4 min read
Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması

“BUNU KİMSE SEYRETMEZ”

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması

Gülse Birsel Avrupa Yakası dizisiyle ilgili, “Plato Film, laf arasında sen bize bir dizi yaz demişti. Ben yazayım dedim ve yazdım. Sonrasında Sinan Çetin’de onu unutmuş. Diziyi kanala götürdük. atv baktı dedi ki; ‘Gülse sana söylemeye de kıyamıyoruz ama bunu kimse seyretmez. Çok AB grubu bir iş. Çok tatlı bir iş, biz seyrederiz ama seyircimiz seyretmez’ dediler. Sonra ‘Senin güzel hatırın için 7-8 bölüm gidelim zaten yaz gelecek, koyalım bakalım belki seyreden olur’ dendi. Hemen birinci bölümden birinci olduk” dedi.

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması - Resim : 2

‘Avrupa Yakası neden bitti?’ sorusuna Gülse Birsel, “Avrupa Yakası’nı biz bitirdik. Altıncı sezonda 190’ncı bölümde bitti. Ben dedim ki; ‘Artık Burhan Altıntop’a, Aslı’ya şuna buna yazabileceğim bir hikâye kalmadı. Engin ve ben de çok yorulmuştuk. Birinci oluyorduk, kanal ne diyeceğini şaşırdı. Israr ettiler ama yapmak istediğimiz başka işler vardı. Hatta Avrupa Yakası sonsuza kadar sürebilirdi ama 190 bölümü şanlıyla şerefiyle… Belki devam etseydik eski hevesimiz olmayacaktı” yanıtını verdi.

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması - Resim : 3

 

Avrupa Yakası’na başladığı dönemde Türkiye’deki dizilerin 42-43 dakika olduğunu belirten Gülse Birsel, “Şu ana kadar 350 bölüm dizi yazdım. En son televizyonda Jet Sosyete’yi 160 dakika civarında bıraktım. Artık hani kalıcı bir hastalığa yakalanmama çok az bir vakit vardı. Oradan, başka bir dijital platforma geçtik ve son sezonu orada yaptık. En güzeli de son sezonumuzdur” dedi.

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması - Resim : 4

Televizyonu hala çok sevdiğini belirten Gülse Birsel, aynı zamanda televizyonda şu anda yapılabilir bir formatın olmadığını da sözlerine ekledi. “80 dakikaya bile razıyım” diyen Birsel şöyle devam etti:

“Ben yaparım da ama benim komedim aile komedisidir. Çok fazla sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ama minütaj olarak uyamam ona. Bundan sonraki ilk dizimde yine Disney’de olacak. Son 7-8 yıldır televizyona komedi dizisi yazan da benden başka 140 dakika yazan da pek hatırlamıyorum.”

“EN ÇOK BABAMA HAYRANIM”

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması - Resim : 5

“En çok kime hayransın?” sorusuna yanıt veren Gülse Birsel, “En çok babama hayranım. Bütün aileme hayranım ama babam hakikaten rol modellerimden biridir. Hayatı yaşama şekliyle, hayata bakış açısıyla, enerjisiyle… Babam 1928 doğumlu ve her gün spor yapıyor. Arkadaşlarıyla sosyalleşiyor, her şeyden haberdar. Twitter, Instagram kullanıyor. Yani bende çok benzemişimdir ona. Hayatta en hayran olduğum insanlardan birisi. Kardeş olarak hepimiz çok hayranızdır ona” dedi.

 

“İLGİNÇ BİR HİKAYE ANLATTIK”

 

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması - Resim : 6

 

Yeni filmi Yılbaşı Gecesi’yle ilgili Birsel, “Bu bir tek evde geçen bir vodvil. Çok kalabalık bir kadronun koşuşturduğu bir vodvil. Hem yönetmenin hem oyuncuların hem de yazarın marifeti… Zannediyorum hiç seyirciyi sıkmadan, güldürerek, eğlendirerek ilginç bir hikâye anlattık. Bu film bence seyredenlerin kafasında bir cümle bir tat bırakacak. Güncel bir konu olacak. Tam siyasi diyemem ama ruh halimize dokunan bir cümlesi olacak” dedi.

Gülse Birsel'den konuşulacak Avrupa Yakası açıklaması - Resim : 7

 

Gülse Birsel, “Cumhurbaşkanı adayın nasıl biri?” olmalı sorusunu şöyle yanıtladı:

“Hep aynı şeyleri istiyoruz galiba. Cumhurbaşkanı adayının galiba çok önemli olmaması gereken bir ülke olmalı burası. Herkesin işinde uzman olup o alanın ona delege edilmesi, ekonomiyi çok iyi bilen birinin yönetmesi ve kültürü gibi. Cumhurbaşkanının biraz daha bir lider gibi ya da rolleri dağıtan insan gibi biri… Daha batıda olduğunu gibi sanki gerekiyor. Daha demokratik, daha çok kişinin kafa kafaya verip karar verdiği… Onun içinde benim cumhurbaşkanı adayım şöyle bir lider ve şöyle kararlar verecek de dememek lazım galiba. İdealimizde tabii ki daha çok kalifiye bir ekibin yöneteceği bir Türkiye var. Herhangi bir ülke için de öyle… Aynı zamanda çok da vatansever bir ekibin yöneteceği bir Türkiye var hayalimizde. Yoksa Cumhurbaşkanı adayı sarışındır, esmedir.. Onun çok da umurumuzda olamaması lazım sanki.”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/gulse-birselden-konusulacak-avrupa-yakasi-aciklamasi-haberi-558873

Bir yanıt yazın