Haziran 20, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Hürriyet muhabirinden iş insanına olay şantaj!

3 min read
Evlat acısına dayanamayan ünlü isim yaşamına son verdi!

Evlat acısına dayanamayan ünlü isim yaşamına son verdi!

MedyaRadar’ın özel haberine göre Hürriyet Gazetesi muhabiri Dinçer Gökçe’nin, 2014 yılında PKK örgüt üyeliğinden yargılanan iş insanı B.Y.’yi şantaj yaparak tehdit ettiği ve para istediği ortaya çıktı. Yargıya taşınan olayın ardından Gökçe hakkında 8 yıl hapis cezası ile dava açıldı.

‘TÜM ADLİYE MUHABİRLERİ BİZİM…’

B.Y.’yı arayan Dinçer Gökçe, iş insanına ait dava dosyaları, para transferleri ile banka dekontlarının yanı sıra ‘örgütle ilgili tüm dokümanların’ eline geçtiğini belirterek konuyla ilgili haber yapmak istediğini dile getirdi ve görüşme talebinde bulundu.

 

Bu talebine karşı olumsuz yanıt alan Dinçer Gökçe’nin devamında daha da büyük bir skandala imza atarak para istediği ortaya çıktı. Bütün adliye muhabirlerinin ‘kendi adamı’ olduğunu vurgulayarak B.Y.’ye yönelik şantaj yapan Gökçe, istediği parayı alamaması durumunda iş insanı ile ilgili gazete ve televizyonlarda haberler yaptıracağını dile getirdi.

‘EMNİYETTEKİ ARKADAŞLARIM DA BENİMLE…’

Emniyetteki ‘arkadaşlarının’ da kendisiyle beraber olduğunu ifade eden Dinçer Gökçe, söz konusu paranın kendisine verilmesini talep etti. Aksi durumda ise gerek emniyetteki ‘arkadaşlarının’ dahil olmasıyla gerekse yaptıracağı haberlerle B.Y.’nin daha fazla ceza almasını sağlayacağını iddia etti.

SOLUĞU SAVCILIKTA ALDI

Yaşananlar üzerine soluğu savcılıkta alan B.K., kişisel verilerine ve banka transferlerine ulaşarak şantaj yaptığını belirttiği Dinçer Gökçe hakkında suç duyurusunda bulundu.

İddiaları inceleyen savcılık dosyayı kabul ederek dava açtı. Dinçer Gökçe ‘kişisel verileri hukuka aykırı biçimde elde etmek, çıkar amaçlı kullanmak, şantaj, hakaret ve tehdit’ suçundan 8 yılla yargılanıyor.

FETÖ’DEN HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANMIŞTI

Dinçer Gökçe’nin adı daha önce FETÖ ile anılmıştı. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 2019 yılında kaleme aldığı bir yazısında Gökçe’nin hakkında FETÖ’ye yardım ve yataklıktan 7.5 yıldan 15 yıla kadar iddianame düzenlendiğini duyurmuştu.

“Hürriyet gazetesinde hem muhabir hem de editör olarak çalışan Gökçe’nin özellikle FETÖ’nün ‘Fuatavni’ isimli Twitter köstebeğinin paylaşımlarına paralel bir şekilde paylaşımlarda bulunduğu iddianamede yazıyor” detayını veren Küçük, “Dinçer Gökçe de halen Hürriyet’ten maaş alıyor” diye sitemde bulunmuştu.

Konu ile ilgili Twitter hesabından da paylaşımda bulunan Cem Küçük, “Hürriyet’i yönetenlere sesleniyorum: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından net ve sarih kanıtlarla FETÖ’ye yardım ve yataklık ettiği ortada olan Hürriyet muhabirleri Arda Akın ve Dinçer Gökçe’ye destek olmaya devam edecek misiniz?” diye sormuştu.

İşte o paylaşım…

Kaynak: https://www.medyaradar.com/hurriyet-muhabirinden-is-insanina-olay-santaj-8-yil-hapis-istemiyle-dava-acildi-haberi-2083937

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/hurriyet-muhabirinden-is-insanina-olay-santaj-haberi-548187

Bir yanıt yazın