Haziran 3, 2023

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Jeuvenile Cilt Yağı Dengeleyici Ürünleriyle Karşınıza Çıkıyor

4 min read

 

Cildim çok yağlı, ne kullanmalıyım?” diye soranlardansanız sizin için en doğru cevap burada! Cilt yüzeyi gereğinden fazla yağlananlar ve kuru cilde sahip olanlar, yağ dengeleyici ürünleri yeterli ölçülerde kullanarak bu sorunları atlatabilir. Yağlanma karşıtı tonik, şampuan, krem ve jel seçenekleri tüm ihtiyaçlarınız için uygundur. Fazla yağlanan, az yağlanan, sık kuruyan ve çatlayan, kurumakla beraber sadece kaşıntı problemi görülen çeşitli ciltlerin hepsine  Jeuvenile sayesinde bakım sağlamamız mümkündür.

Cildin Yağ Dengesi Nasıl Sağlanır?

Eğer deri yüzeyinizde çok fazla yağ salgılanıyorsa ilk olarak kişisel bakım konusunda dikkatli davranmanız önerilir. Bu açıdan önem taşıyan detaylar arasında duş alma rutini, tercih edilen kişisel bakım ürünleri, yeme – içme alışkanlıkları ve genetik faktörler mevcuttur. Eğer genetik özelliklerinizden dolayı fazla yağlanan bir cilde sahipseniz bakım ihtiyacınızın daha fazla olacağını unutmamalısınız.

Yağlı atıştırmalıkların, tatlıların ya da yemeklerin çok sık tüketilmesi de cildinizin yağ dengesini önemli oranda bozabilir. Bu durumda temel olarak iki detaya dikkat etmeniz tavsiye edilir. Birincisi, Jeuvenile’in ürün seçeneklerini kullanarak etkin bir kişisel bakım gerçekleştirmektir. Cilt gözeneklerini temizleyerek yağ salgısını dengeleyecek olan yağlanma karşıtı cilt bakım ürünleri, çizgilenmeyi azaltma ve deri canlılığını koruma açısından da faydalıdır. İkinci detay ise yağ tüketimi konusunda ölçülü hareket etmenizdir.

Yağlı Ciltten Tamamen Kurtulmak Mümkün Müdür?

Cildindeki yağ oranı çok yüksek olduğu için “Yağlı ciltten nasıl kurtuluruz?” sorusuna cevap arayanlar, bunun pek mümkün olmadığını bilmelidir. Çünkü cildin yağlı olması istenmeyen bir durum sayılmaz. Sivilce, akne, siyah nokta, gözenek kırışıklığı gibi problemlerin sebebi ise cildin yağlı olması değil; gereken miktardan fazla yağ salgılanmasıdır.

Yağlanma karşıtı krem, tonik, jel ve serum seçenekleri ise ciltteki yağı tamamen giderme mantığıyla etki ortaya çıkarmaz. Bu ürünler, cildin yağ salgısını dengeleyerek sivilcelenme ya da aşırı cilt kuruluğu problemlerine çare olur. Yani dengeleyici ürünlerin etki alanına sadece yağlı ciltler dahil değildir. Nem ve yağ oranı ideal seviyede bulunmayan kuru, kaşıntılı, döküntülü ciltler üzerinde de ürünlerimiz aktif etki sağlar.

Yağlı Cilt İçin Ne Yapmalı?

Yağlı bir cilt yapısına sahip olan herkes için aynı metotların uygulanması tavsiye edilmez. Çünkü cilt tipleri arasında farklılıklar mevcuttur. Her yağlı cilt aynı oranda sivilcelenmeyebilir ya da nem dengesizlikleri herkes açısından aynı seviyede olmayabilir. Yağlı ciltler için serum, krem, tonik, yüz temizleme jeli ya da losyonlar kullanılır. Fakat sık yapılan kullanım hatalarına düşmemeniz açısından bazı detaylara dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Yağlı cilt bakımına dair dikkatli olmanız gereken bu detaylar şöyledir:

  • Yağlı cilt bakım rutini düzenli olmalıdır.
  • Bakım süreci devam ederken sık sık ürün değiştirmenize gerek yoktur. Cildinizin alışmış olduğu Jeuvenile ürünlerini istikrarla kullanmanız yeterlidir.
  • Kişisel bakım ürünleri, cilde çok ya da az miktarda uygulanmamalıdır. Gereksinimleriniz açısından en ideal olan kullanım ölçüsünü tespit etmenizde fayda vardır.

Jeuvenile Yağlı Cilt İçin Serum Seçeneğiyle Nasıl Etkiler Yaratıyor?

En iyi cilt yağı dengeleyici ürünler arasında bulunan Jeuvenile serumları, aşırı yağlanma ve aşırı kuruluk sorunlarına kesin çözüm getirir. Serumun içeriğindeki niacinamide, zinc, panthenol ve çinko maddeleri, cilt bakımına dair tüm ihtiyaçları karşılayabilecek maddelerdir. Gözenekleri fazla yağ tabakasından temizleyerek rahatlatan ve bu sırada ideal nem miktarını koruyan yağlı cilt serumları, kısa sürede başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın