Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Kılıçdaroğlu: Sedat Peker’in açıklamalarına soruşturma başlatabilecek bir savcı çıktı mı?

2 min read
Kılıçdaroğlu: Sedat Peker'in açıklamalarına soruşturma başlatabilecek bir savcı çıktı mı?

Kılıçdaroğlu: Sedat Peker'in açıklamalarına soruşturma başlatabilecek bir savcı çıktı mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına ilişkin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa eder mi sizce? sorusuna, “Soylu istifa ederse tartışmanın üzerini örterler” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, Halk TV’de, “Liderler ile Söyleşi” programında gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Kılıçdaroğlu’nun Sedat Peker’in Bakan Soylu ve eski bakan Mehmet Ağar’la ilgili iddialarına ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı: 

“Soruşturma başlatabilecek cesareti olan bir savcı çıktı mı? Savcıya araştır diye talimat veren var mı? Ben savcıysam, adım da Cumhuriyet Savcısı’ysa ben bunu araştıracağım diyip ortaya çıkan var mı? Biz mafyaya kızıyoruz.

Mafyanın büyüyeceği ortamı siyasi iktidar zaten yaratmış. Kol kola geziyorlar, fotoğraf çektiriyorlar. Bir mafya liderinin İçişleri Bakanı ya da siyasi ile yan yana fotoğraf çektirmesi ne demektir? ‘Bana dokunma’ anlamına gelir.

Sizin ne işiniz var onlarla? Düne kadar el bebek gül bebekti. Mitingler düzenlendi. Dünyanın hangi ülkesinde mafya liderine devlet koruma verir? Akıl alacak şey değil. Valalhi de billahi de bunlar devleti yönetmiyorlar, yönetemiyorlar, yönetemezler. Devlet soyuluyor; kaçakçılar, kokainciler, insan kaçakçıları bir tarafta. Her taraf yol geçen hanına döndü.

Polisi, bürokrasiyi kimsenin suçlamaya hakkı yok. Suçlanacak kişiler onlara talimat verenler. Bu ülkenin polisine, jandarmasına, savcısına güveniyorum

Meclis’e taşıyacağız. Arkadaşlarımız bilgi belge topluyor.

Soylu istifa ederse bu tartışmanın üzerini örterler. Yani ayrıl da bu tartışmalar olmasın. 

Hiç istifa etmesine gerek yok. Kapı gibi yerinde dursun, ‘onların arkasındayım’ desin açıkça. Bahçeli de söylesin, ‘gittim mafya liderini ziyaret ettim, gerekirse hepsini kucaklayacağım’ desin. Millet gerçeği, bunlar yerlerinde kaldığı zaman gerçeği görecektir. Erdoğan da seçimlere kadar kalsın. Konuşmuyor. Ne söyleyecek? ‘Mafya düzenine, çetelere karşıyız’ diye eskiden söylüyordu. Bunlar ne Allah aşkına?

İçişleri Bakanı bizi suçlayarak bu kirliliği örtemez”

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Kilicdaroglu-Sedat-Peker-in-aciklamalarina-sorusturma-baslatabilecek-bir-savci-cikti-mi/250386

Bir yanıt yazın