Ocak 26, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Küçük Fatih, yeni bir kulak için yardım bekliyor

3 min read
Küçük Fatih, yeni bir kulak için yardım bekliyor

Küçük Fatih, yeni bir kulak için yardım bekliyor

Yeni Asır Gazetesi’nden Metin Burmalı’nın haberine göre Eskişehir’de ‘Kulak Yokluğu’ (Microtia) hastası olarak dünyaya gözlerini açan Fatih Mumcu’nun sağ kulağının yeniden duyabilmesi için 99 bin dolara ihtiyacı var. Minik oğlu Fatih’in sağlığına kavuşması için hayırseverlerden destek beklediklerini aktaran anne Ayşe Mumcu, “Şu an Fatih okula gitmek istemiyor. Saçları kestirmek istemiyor. Maske takamıyor. İşitme sorunu olduğu için evin içinde dahi yön bulma konusunda sorun yaşıyor. Minik oğlumuzun bir an önce sağlığına kavuşması için bu konuda herkesten destek bekliyoruz” dedi.

KAMPANYA BAŞLATILDI

Eskişehir’de görevli polis memuru Ömer ile eşi Ayşe Mumcu’nun 6 yaşındaki oğulları Fatih Mumcu ‘Kulak Yokluğu’yla dünyaya geldi. 8 bin doğumda bir görülen ‘microtia’ hastalığı sonucu sağ kulak kepçesi ve kulak kanalı olmayan ve bu yüzden işitme ile yön bulma sorunu yaşayan Fatih Mumcu’nun sağlıklı bir şekilde duyabilmesi için araştırma yapan Mumcu çifti, tedavinin ABD’nin California kentindeki özel bir hastanede yapıldığını öğrendi. 99 bin dolar ameliyat masrafı olduğunu duyan aile sosyal medyadan yardım kampanyası başlattı.

BİR AY ORADA KALACAK

Oğlunun doğuştan mikrotia hastası olduğunu ve sağlığına kavuşması için söz konusu ameliyatın ABD’de yapılabildiğini Yeni Asır’a anlatan anne Ayşe Mumcu, “8 saatlik bir ameliyatla hasta hem kulak kepçesine hem de kulak deliğine sahip oluyor. Operasyon sonrası hastaneye yatış olmuyor ancak 4 hafta süreyle birer hafta aralıklarla kontrollere gidiliyor. Bu süreçte hasta için uçuş yasağı olduğu için 1 ay boyunca California’da hastaneye yakın bir bölgede kalması gerekiyor. Hasta ameliyat sonrası minimum ağrı yaşıyor” diye konuştu.

AKRAN ZORBALIĞI VAR

Tek kulakla doğan oğlunun Haziran ayında 7 yaşına gireceğini ancak şu an okulda ve çevresinde akran zorbalığı ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Mumcu, “Fatih okula gitmek istemiyor. Saçlarını kestirmek istemiyor. Maske takamıyor. İşitme sorunu olduğu için evin içinde dahi yön bulmakta zorlanıyor. Sosyal medyadan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Türkiye’deki operasyonlarda kulak deliği açılamıyor. Hayırsever ve duyarlı vatandaşlardan minik oğlumuzun sağlığına kavuşması için destek bekliyoruz” dedi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/kucuk-fatih-yeni-bir-kulak-icin-yardim-bekliyor-haberi-542295

Bir cevap yazın