Mayıs 23, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Kuşadası sahiline ‘kaçak villa’ akını

1 min read
Kuşadası sahiline 'kaçak villa' akını

Kuşadası sahiline 'kaçak villa' akını

Yeni Asır Gazetesi’nden İhsan Karataş’ın haberine göre Aydın’ın Kuşadası sahilleri, büfe ve ‘beach club’lardan sonra benzeri görülmemiş bir işgale uğradı. Uyanık bir girişimci ahşaptan yaptırdığı seyyar villayı, Karaova Mahallesi’nde denizin kıyısına kondurdu.

ŞİKAYETTE BULUNDULAR

Artemis ve Yuvam sitelerinin bulunduğu bölgede çiçek üretimi yapılan bir arazinin kıyısına kondurulan tekerlekli villaya kimlerin izin verdiği tartışma konusu oldu. Gecekondu gibi bir gecede altına beton dökülerek üzerine oturtulan karavan görünümlü seyyar villaya vatandaşlar tepki gösterdi. Villanın gecelik ve haftalık olarak kiraya verildiğini belirten vatandaşlar, “Burası bir turizm kenti. Bu, turizm adına da bir utanç” diye konuştu.

Bölgede yaşayanlar, ucube diye nitelendirdikleri tekerlekli villanın kaldırılması için hem Aydın Büyükşehir Belediyesi, hem de Kuşadası Belediyesi’ne sayısız girişimlerde bulunduklarını ifade ederek, başvurularının sonuçsuz kalmasından yakındı.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/kusadasi-sahiline-kacak-villa-akini-haberi-537603

Bir yanıt yazın