Eylül 30, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Marilyn Monroe biyografisine 18 yaş sınırı tepki çekti

2 min read
Marilyn Monroe biyografisine 18 yaş sınırı tepki çekti

Marilyn Monroe biyografisine 18 yaş sınırı tepki çekti

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre 34 yaşındaki Kübalı aktris Ana de Armas’ın başrolünde yer aldığı, Hollywood tarihinin ikonik oyuncularından Marilyn Monroe’nun hayatını anlatan “Blonde” isimli filmin çekimleri tamamlandı.

Netflix yapımı film, Amerika’da kabul edilen en yüksek kısıtlama olan NC-17 ibaresini aldı.

Bu da Amerika’daki 18 yaşın altındaki hiç kimsenin sinemalarda filmi izlemesine izin verilmemesi anlamına geliyor.

“HERKESİ RAHATSIZ EDECEK BİR ŞEY…”

Filmin yönetmeni Avustralyalı Andrew Dominik, filmin 18 yaş sınırı almasının “Herkesi rahatsız edecek bir şey” olduğunu söyledi.

54 yaşındaki Dominik, Vulture ile yaptığı röportajda, “Eğer seçme şansım olsaydı, gidip Marilyn Monroe hikayesinin NC-17 versiyonunu görmeyi tercih ederim. Çünkü yaşamının sona erme şekline baktığımızda sınırda bir hayatı olduğunu biliyoruz. Siğilleri ve tüm versiyonunu mu yoksa sterilize edilmiş versiyonu mu görmek istersiniz?” dedi.

Joyce Carol Oates’in 2000 yılındaki aynı adlı romanından uyarlanan “Blonde”un 2011 yılından beri filme çekilmesi bekleniyordu.

Çalkantılı bir hayat yaşayan ve aşırı dozda ilaçtan 36 yaşında hayatını kaybeden Marilyn Monroe’nun ölüm nedeniyle ilgili spekülasyonlar yıllar geçse de konuşulmaya devam ediyor.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/marilyn-monroe-biyografisine-18-yas-siniri-tepki-cekti-haberi-548994

Bir cevap yazın