Temmuz 12, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Melek Mosso: “Konuşan kadınlar görmek istiyorum”

2 min read
Melek Mosso: "Konuşan kadınlar görmek istiyorum"

Melek Mosso: "Konuşan kadınlar görmek istiyorum"

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında kentte gelen Melek Mosso, Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda sahneye çıktı.

 

 

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı’nın yanı sıra yaklaşık 2 bin kişi konseri izledi.

DAHA DA ÇOĞALACAĞIZ

Mosso, 4 yıl önce de Mersin’e Mezitli Belediye Başkanı Tarhan’ın daveti ile geldiğini belirterek, şunları söyledi:

“O zaman evimizde gibi ağırlanmıştık, aile olmuştuk ve ben dedim ki, ‘Mezitlili oldum’ Bir tarafım artık Mersinli. Şu an evimde, komşularımla, dostlarımla gibiyim. Hepiniz hoş geldiniz. O zaman daha azdık, bu akşam daha kalabalığız. İlerleyen günlerde daha da çoğalacağız. Niye tabii ki, çünkü müziği susturamadıkları için çoğalacağız.

Melek Mosso’yu susturamadıkları için çoğalacağız. İstemeyenlere inat, karanlığa inat, aydınlık için şarkı söylemeye devam. Beni asla susturamazlar. Çünkü korkusuz, özgür kadınlar görmeyi istiyorum bu ülkede. Sadece ben değil, bütün çocuklarımız, kız çocuklarımızı, gençlerimizi, özgürce dans eden, şarkı söyleyen, giyinen, konuşan kadınlar görmek istiyorum bu ülkede.”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/melek-mosso-konusan-kadinlar-gormek-istiyorum-haberi-549962

Bir yanıt yazın