Haziran 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Neşet Ertaş’ın ailesinin “Garip Bülbül Neşet Ertaş” isyanı

2 min read
Neşet Ertaş'ın ailesinin "Garip Bülbül Neşet Ertaş" isyanı

Neşet Ertaş'ın ailesinin "Garip Bülbül Neşet Ertaş" isyanı

Sözcü Gazetesi’nden Hayati Arıgan’ın haberine göre Neşet Ertaş’ın ailesi, yazar Prof. Dr. Erol Parlak’ın ‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ kitabının babalarının isteği dışında yazıldığını iddia etmiş, kitapla aynı ismi taşıyan ve yapımcı Mustafa Uslu’nun çektiği filmin çekimlerinin durdurulması yönünde mahkemeye başvurmuştu.

Ertaş’ın ailesi, kitabı yazan Erol Parlak’ın babalarının ağır hastayken yatağında aldığı imza ile yazdığını ileri sürmüştü.

Ertaş’ın eşi ve çocukları ‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ isimli sinema filmiyle ilgili ihtiyati tedbir kararı aldırmıştı.

Yapımcı Mustafa Uslu ise Neşet Ertaş’ın Erol Parlak’a hayatını yazması için izin verdiği röportajı ve aralarındaki güçlü bağı anlatan kayıtları mahkemeye sunmuştu.

Üst mahkeme itiraz üzerine ihtiyati tedbir kararını kaldırmıştı.

“PARA İÇİN ÇEKİLEN FİLMİN VİZYONA GİRMESİN İSTİYORUZ”

Duruşma çıkışı Neşet Ertaş’ın çocukları ile açıklama yapan avukat Uğur Çapkın, “Neşet Ertaş’ın arzu edilmeyen sahnelerinin yer aldığı, rızası olmadığı halde evlatlarının eşinin karakterlerinin yer aldığı haksız ve izinsiz çekilen bir film. Para kazanma amaçlı bir film. Vizyona girmemesi talebimiz var. Karşı taraf ‘Böyle bir izne ihtiyacım yok’ diyor. Filmi kitaptan uyarladığını söylüyor ama Erol Parlak’ın kitapla alakalı aldığı izin de geçersiz. Onunla alakalı da açmış olduğumuz bir dava var” dedi.

Açıklamasına devam Ertaş ailesinin avukatı “Neşet Ertaş 40 kiloya düşmüşken, dördüncü evre kanser hastasıyken, kitap için evine gelinip alınmış bir imza var. Doktor raporu olmadan 74 yaşındaki kanser hastasından alınmış bir imza. Karşı tarafın amacı dava devam ederken filmi bitirip vizyona girmesi için oldu bittiye getirmek” diye konuştu.

Dava ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/neset-ertasin-ailesinin-garip-bulbul-neset-ertas-isyani-haberi-558351

Bir yanıt yazın