Haziran 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Prens Harry kraliyet ailesinin sırlarını Netflix’e satacak mı?

4 min read
Prens Harry kraliyet ailesinin sırlarını Netflix’e satacak mı?

Prens Harry kraliyet ailesinin sırlarını Netflix’e satacak mı?

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Netflix, henüz içerik alamadığı Meghan Markle ve Prens Harry’den üretim beklerken saraya yakın kaynaklar da Prens Harry’i, ticarî çabaları uğruna Kraliçe Elizabeth ile özel ilişkisi üstüne oynamakla suçluyor.

Bir kraliyet yazarının görüşüne göre, Prens Harry Netflix ile yaptığı anlaşma gereği Amerika’daki güvenilirliğini, Kraliçe üzerinden sağlamaya çalışıyor.

Araştırmacı gazeteci ve ödüllü biyografi yazarı Tom Bower, MailOnline’a verdiği demeçte; İngiliz Dükü’nün, sarayın pazarlama ve ticari çabalarını engellemesini önlemek için büyükannesiyle olan ilişkisi üzerine oynuyor.

GÜVENİLİRLİĞİNİ ARTIRMAK İÇİN KRALİÇE İLE İLİŞKİSİNİ KULLANIYOR

Şu anda Meghan Markle’ın biyografisini yazan Bower, “Amerika’daki ve Netflix’teki güvenilirliğini artırmak için Kraliçe ile özel bir ilişki kurması gerekiyor” diyor.

Prens Harry ve Meghan Markle, kendi ticari çıkarlarını sürdürmek için Kraliyet görevlerinden ayrılmayı seçtiler, ancak çift, aileyi sürekli yardım için zorluyor. Bower’ın yorumları da Prens Harry’nin Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı ile devam eden güvenlik tartışması sırasında geliyor.

Son verdiği röportajda güvenlik şüpheleri nedeniyle Londra’da büyükannesinin Platinum Jubilee kutlamalarına katılıp katılmayacağı konusunda şüphe duyduğunu belirten Prens Harry, ‘Benim için ev şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde. Ve bu şekilde hissettiriyor” diyor.

KRALİYET SIRLARINI SATACAK MI?

Bir başka kraliyet uzmanı ise, akış hizmeti bu yılın ilk üç ayında 200.000 abone kaybettikten sonra çiftin, Netflix yöneticilerinden daha fazla kraliyet içeriği üretme konusunda ciddi baskılarla karşılaşabileceğini iddia etti.

Şirketin, kullanıcı tabanının on yıldan fazla bir süredir ilk kez küçüldüğünü ve toplam abone sayısının 2021’in ilk çeyreğinde 221,8 milyondan 221.6 milyona düştüğünü söylemesiyle Netflix hisseleri yüzde 25’ten fazla düştü. Bu durum da Eylül 2020’de 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayıp henüz herhangi bir içerik üretmemiş olan Meghan Markle ve Prens Harry üzerinde bir baskı kurulabileceği iddialarını güçlendiriyor.

ANLAŞMA VAR ÜRETİM YOK

Geçen yıl nisan ayında çiftin Archewell Productions kolu, Invictus Games hakkında Heart Of Invictus adlı bir belgeseli duyurdu. Ve son günlerde Lahey’deki etkinlikte çifti bir kamera ekibi takip etti.

Ayrıca Temmuz 2021’de Markle’ın 12 yaşındaki bir kızın maceraları hakkında Pearl adlı çocuklar için bir seri yarattığı ortaya çıktı; ancak yapımla ilgili henüz hiçbir çalışma gerçekleşmedi.

Kraliyet yorumcusu Richard Fitzwilliams, daha fazla kraliyet içeriği elde etmek için Netflix yöneticilerinden olası bir baskı görülebileceği konusunda uyardı.

Fitzwilliams MailOnline’a şunları söyledi: “New York Times’a göre, Eylül 2020’de Harry ve Meghan Netflix ile 100 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzaladıklarında, şirket yükselişe geçti. Tartışmalı olsa da uluslararası bir hit olan The Crown’u üretmenin yanı sıra iki kraliyet üyesine sahip olmak şüphesiz bir prestijdi.

Ancak bir buçuk yıl sonunda Harry’nin yarattığı ve pandemi nedeniyle iki kez ertelenen Invictus Games’i takip edecek olan Heart of Invictus ve Meghan’ın çocuklara yönelik animasyon dizisi Pearl ile ilgili hiçbir şey üretemediler.

Şüphesiz, çiftten çok daha fazlasını talep edecekler. Orijinal duyuruda belgeseller, çocuk programları, senaryolu gösteriler ve uzun metrajlı filmler vadediliyordu. Netflix için kesinlikle paranın karşılığını almanın zamanı geldi ve görünüşe göre onların da buna ihtiyaçları var.”

DAHA ÖNCE KRALİÇE’NİN DESTEĞİNİ ALMIŞTI

Fitzwilliams, çiftin Netflix ile olan anlaşması gereği kraliyet ailesinin herhangi bir üyesinin çekimlerinin veya röportajlarının yapılmasını pek olası görülmüyor.

Ayrıca 2016’da Kraliçe, Amerika Birleşik Devletleri’nde Harry için Invictus Games’i tanıtmak adına Obama çiftiyle birlikte bir videoya katılmıştı. Ancak saraya yakın kaynaklar bu durumun bir daha, üstelik Netflix için gerçekleşmeyeceğini belirtiyor.

The Sun’a göre çift, kraliyet ailesinin diğer üyelerine Platinum Jübile için Buckingham Sarayı’nın balkonunda katılabilir; ancak Netflix kameralarının onları çekmesine izin verilmeyecek.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/prens-harry-kraliyet-ailesinin-sirlarini-netflixe-satacak-mi-haberi-548065

Bir yanıt yazın