Nisan 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Rekabet Kurumu’ndan 3 firmaya soruşturma

2 min read
Rekabet Kurumu'ndan 3 firmaya soruşturma

Rekabet Kurumu'ndan 3 firmaya soruşturma

MedyaRadar’ın haberine göre Rekabet Kurumu, yangın algılama ve uyarı sistemleri alanında faaliyet gösteren 3 firma hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Mavili Elektronik Tic. ve San. AŞ’nin teknik servis hizmet bedeli ile yedek parça ve mamul ürünlerin yeniden satış fiyatlarını belirlemek, bölge ve müşteri kısıtlamasında bulunmak, Mavili Elektronik Tic. ve San. AŞ, Filiz Güvenlik Sistemleri Proje Sanayi ve Ticaret AŞ ile Yıldız Yangın Söndürme Sistemleri San. Tic. AŞ’nin de müşteri paylaşımı anlaşması yaparak Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettikleri iddialarına yönelik yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, söz konusu şirketler hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin Kanun’u ihlal ettiği ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları anlamına gelmiyor.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/rekabet-kurumundan-3-firmaya-sorusturma-haberi-559137

Bir yanıt yazın