Şubat 27, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Resmi Gazete’de yayımlandı: Yangın ve sellerden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılacak

1 min read
Resmi Gazete'de yayımlandı: Yangın ve sellerden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılacak

Resmi Gazete'de yayımlandı: Yangın ve sellerden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılacak

Türkiye’de yangın ve sel afetlerinden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Türkiye’de yakın zamanda yaşanan yangın ve seller ile bundan sonra meydana gelecek benzeri afetler sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlaması amacıyla insani yardım kampanyası başlatılacak.

Bu kapsamda koordinasyonu sağlamak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı görevlendirildi.

Kampanya kapsamında, valilikler, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması ya da gerçek ve tüzel kişilerce doğrudan bağış yapılması amacıyla kamu bankaları veya özel bankalar nezdinde açılacak özel hesaplar, AFAD Başkanlığınca duyurulacak.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Resmi-Gazete-de-yayimlandi-Yangin-ve-sellerden-zarar-goren-vatandaslar-icin-yardim-kampanyasi-baslatilacak/253941

Bir yanıt yazın