Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Sedat Peker, Türkiye’den resmi yollarla, pasaportunu kullanarak çıkmış!

2 min read
Sedat Peker, Türkiye'den resmi yollarla, pasaportunu kullanarak çıkmış!

Sedat Peker, Türkiye'den resmi yollarla, pasaportunu kullanarak çıkmış!

Türkiye Sedat Peker’in iddialarını konuşuyor. Peker, Türkiye’yi yasa dışı yollardan mı terk etti? Nasıl çıktı? Hakkında koruma kararı var mıydı?

Türkiye, Sedat Peker’in Youtube kanalından yaptığı 4 ayrı açıklamaları konuşuyor.

Sedat Peker’in iddialarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Mehmet Ağar cevap verdi. AKP Lafçısı Ömer Çelik, “Elinde belge bilgi olan hemen duruşmaya gitsin” dedi.

İSTANBUL ŞEHİR KORUMA KURULU KARARI

Tarih: 20 Mart 2018.

Yer: İstanbul.

Mevzu: İstanbul Valiliği Şehir Koruma Kurulu Karar Beyannameyi…

Kararda aynen şu ifadeler yazıyor:

“Sayın Sedat Peker, Koruma Hizmetleri İdaremeliği’nin alakalı maddelerine göre koruma ile alakalı gidişatınız 22 Şubat 2018 tarihinde bir araya gelen Şehir Koruma Kurulu’nda değerlendirilerek karara bağlanmıştır.

Şehir Koruma Kurulu’nun 22 Şubat 2018 tarihli buluşmasında hakkınızda ‘1 Bir Personel ile Yakın Koruma temkini ile Korunmasının Devamına’ biçiminde karar verilmiş, alınan komite kararı Valilik ‘Olur’una istinaden yürürlüğe girmiştir.

Koruma Hizmetleri İdaremeliği ve Direktifi’nin ‘Tanımlar’ başlıklı 4’namcı maddesinde ‘Yakın Koruma: Korunacak şahsa evi dışında refakat etmek suretiyle alınacak koruma ihtiyatlarını’ ifade eder denilmektedir.

Koruma hizmetimizin aktif bir şekilde yerine getirilebilmesi, gözetmenizde görevlendirilen personelin, koruma ile alakalı ihtarlarını dikkate almanız ve tarafınıza bildiri edilen hususlara uymanız ile muhtemel olacaktır.”

KARADAĞ’A GİTMEDEN 8 AY EVVEL KORUMA KARARI YENİLENMİŞ

Sedat Peker’e verilen koruma kararı 2019’da da devam ediyor. 30 Nisan 2019 tarihinde verilen karar da 2018’deki ile aynı. Sedat Peker, 2019 Aralık ayında yurtdışına çıktığını açıklamıştı. Başka Bir Deyişle bu koruma kararı Sedat Peker’e Karadağ’a gitmeden 8 ay evvel veriliyor. 

TÜRKİYE’DEN RESMİ YOLLARLA PASAPORTUNU KULLANARAK ÇIKMIŞ

CHP Milletvekili Ali Mahir Muvaffak Olur, Sedat Peker’e 2015 senesinde verilen koruma kararıyla alakalı İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasını paylaştı. Sedat Peker dönmemek üzere yurtdışına çıktığında ilk gittiği ülke Karadağ… Sedat Peker’in o yarıyıl hakkında adli bir harekât olmadığı için pasaportunu kullanarak resmi yollarla Türkiye’den ayrıldığı ifade ediliyor.

Odatv

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Sedat-Peker-Turkiye-den-resmi-yollarla-pasaportunu-kullanarak-cikmis/250365

Bir yanıt yazın