Haziran 14, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Tacizcisiyle başı derde giren Ezgi Mola ifade verdi

3 min read
Tacizcisiyle başı derde giren Ezgi Mola ifade verdi

Tacizcisiyle başı derde giren Ezgi Mola ifade verdi

Sabah Gazetesi’nden Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre oyuncu Ezgi Mola’nın, tanımadığını belirttiği Kemal K. isimli şahsın kendisini yıllarca takip ederek, kendisini tehdit ve tacize maruz bıraktığı iddiasıyla açtığı davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Ezgi Mola, avukatı katıldı.

Duruşmada ifade veren Ezgi Mola, tiyatro oyun bitiminde sahneden indiğini, tanımadığı bir kişinin kendisiyle tanışmak istediğini belirterek, ”Beni tanır gibi yaptı ve ısrarcı oldu. Ben de ayıp olmasın diye bir sanatçı olarak çok kısa bir süre selam verdim ve oradan ayrıldım” dedi.

Başka bir oyun sonrası çıkışta arkadaşlarıyla otururken aynı kişi yanına geldiğini anlatan Mola, ”Bana ‘Sizinle konuşmak istiyorum’ dedi. Ben de arkadaşlarımla taksiye binmek için devam ederken ısrar edip özel konuşmak istediğini söyledi. Arkadaşlarım beni sakinleştirip arabaya bindirdi, bu sırada sanık bana arkadan parmağını kaldırarak agresif tavırlar gösterdi. Hatta sanık bu eylemi nedeniyle yargılandı ve ceza aldı” dedi.

Beyanına devam eden Mola, ”Aradan aylar geçti ve pandemi sonrasıydı. Yine bir oyun bitimiydi. Asansörün orada arkamda bir karaltı belirdi. Tam asansörün kapısı açıldı, içeri girmeden bir baktım yine o. Yıllar sonra yine oydu. O kadar korktum ve gerildim ki. Bana hemen ‘Bir dakika korkmayın’ dedi. Ona ‘Ne hakla bunu yapabilirsiniz, sessizce benimle asansöre binmeye çalışıyorsunuz?’ dedim ve güvenlik çağırdım. Beni durdurmaya çalıştı, baş başa oturup konuşmak istediğini söyledi ve o sırada bana asıl yüzünü gösterdi ve ‘Beni işimden ediyorsun, çok kötü olacak haberin olsun’ dedi. Oradaki herkes de buna şahit, bizzat elini göstererek” şeklinde konuştu.

Bir gün kendisini karakoldan aradıklarını ve hakkında bir şikayet olduğunu söyleyen Ezgi Mola, ”Şikayetin neyle ilgili olduğunu sordum. Sanık Kemal K. ile ilgili dediler. Telefonuna girdiğimi iddia ettiğini söylediler. Sonra beni şeytan dürttü, Instagram’a ismini yazayım dedim, adamın profilini buldum. Mesaj yaza girdim, bir baktım ki bana eskiden beri mesaj atıyormuş. Orada da inanılmaz korktum. Sanki beni tanıyormuş gibi mesajlar atmış. En son attığı mesajlarda ise ‘Artık beni rahat bırak, telefonuma girme hayatımdan çık’ diye mesajlar yazmış. Bu olay da takipsizlikle neticelenmişti. Herhalde bir fan, beni çok seven biri diye anlayışla karşıladığım şey taciz olayına döndü. İyimser tavrımın da yanlış olduğunu fark ederek hukuka başvurdum” ifadelerini kullandı.

ZORLA GETİRİLECEK

Ezgi Mola’nın ifadesinin ardından mahkeme, sanığın bir sonraki celse dinlenebilmesi için zorla getirilmesine ve eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/tacizcisiyle-basi-derde-giren-ezgi-mola-ifade-verdi-haberi-558334

Bir yanıt yazın