Şubat 27, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Türkiye, Formula 1 Takviminden Resmi Olarak Çıkarıldı: İşte Takvimdeki Değişiklikler

3 min read
Türkiye, Formula 1 Takviminden Resmi Olarak Çıkarıldı: İşte Takvimdeki Değişiklikler

Türkiye, Formula 1 Takviminden Resmi Olarak Çıkarıldı: İşte Takvimdeki Değişiklikler

Geçtiğimiz günlerde Formula 1 takvimine Türkiye GP’sinin eklenmesi hepimizi çok heyecanlandırmıştı ancak hevesimiz resmen kursağımızda kaldı. Evvel Portekiz asıllı F1 muhabiri Türkiye GP’sinin iptal edildiğini duyurdu, sonra da S Sport resmi bir açıklama yaparak yarışın gerçekten de yapılmayacağını açıkladı.

S Sports’un yaptığı açıklamadan sonra bir umut belki FIA’dan böyle bir karar çıkmaz diye beklemiştik ancak ne yazık ki FIA’da resmi olarak Türkiye GP’sinin takvimden çıkarıldığını az evvel duyurdu. Alınan kararla beraber Türkiye GP’sinin yerine hangi yarışın geçip geçmeyeceği ve takvimde yapılan farklılıklarla beraber açıklandı. 

Türkiye’nin yeri doldurulmadı !

Formula 1 Türkiye

FIA, Türkiye GP’sinin yerine başka bir yarışın geçmeyeceğini, 11-13 Haziran’ın boş geçeceğini dile getirdi. Bu kararla beraber 2 hafta sonra asıllaşacak Fransa GP’si öne çekildi ve yarışın yeni tarihi 18-20 Haziran olarak tanımlandı. 

FIA’nın yaptığı bir değişik farklılık ise takvime ikinci bir Avusturta GP’sini ilave etmek oldu. Yeni takvime göre Fransa GP’sinin hemen ardından 25-27 Haziran ve 2-4 Temmuz tarihleri arasında F1 kaptanları Avusturya’da yarışacak.

Intercity İdare Heyeti Başkanı Vural Ak’tan umut verici bir açıklama geldi

vural ak

Türkiye GP’sine konut sahipliği yapan Intercity İdare Heyeti Başkanı Vural Ak, FIA’nın aldığı karardan sonra önümüzdeki aylarda yarışın Türkiye’de yapılabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi. Yapılan açıklamalara göre Türkiye GP’sinin sadece 2021 sezonu içerisinde değil ilerleyen zamanlarda da gerçekleşmesi hala muhtemel.

Ak’ın yapmış olduğu açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Geldiğimiz noktada İngiliz Hükümeti’nin almış olduğu seyahat kısıtlamaları kararı neticesinde 11-13 Haziran’da asıllaşacak olan Türkiye yarışı teknik sebeplerle yapılamaz hale geldi. Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz seneden çok daha iyi bir yarış organize etmek için biz her zaman hazırız. Intercity İstanbul Park olarak bu dev organizasyonu hem 2021 sezonu içerisinde, hem de önümüzdeki senelerde tekerrür Türkiye’ye getirmek için çalışmalarımıza sürat kesmeden devam edeceğiz.”

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/formula1-turkiye-gp-takvimden-cikarildi-h109874.html

Bir yanıt yazın