Haziran 16, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Ukrayna ordusunun da silahları bitiyor

1 min read
Rusya, Ukrayna’nın batısındaki kentleri vurmaya başladı

Rusya, Ukrayna’nın batısındaki kentleri vurmaya başladı

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre İngiliz The Times gazetesi, Ukrayna ordusunun silahlarının ve mühimmatının azaldığını yazdı… Özellikle Kiev yönetimine söz veren Almanya ve Fransa’nın bu sözleri tutmadığına dikkat çeken gazete hem Batı istihbaratından yetkililerin hem de Ukrayna’dan yetkililerin açıklamalarına yer verdi.

The Times, “Ukrayna’nın Rus hava araçları ve tanklarını yok etmek için kullandığı silahlar tükenmek üzere. Savunma güçleri, Rusya’nın ilerlemesini yavaşlatarak ve bazı kritik şehirleri almasını engelleyerek batıyı şaşırttı” yorumunu yaparken, ABD Savunma Bakanlığı’nın da savaşın seyrinin Ukrayna tarafında döndüğünü söylediğini aktardı.

Fakat Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba’nın geçen hafta arkadaşlarına, “Ordumuzun iki haftalık uçaksavar ve tanksavarları kaldı. Son günlerde bazı ülkelerin ekstra silah göndermesine rağmen kısmen değişti” dediği de ortaya çıktı.

Ukrayna’nın Almanya ve Fransa’ya “sözünde durmaları” yönünde baskı yaptığı da belirtildi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/ukrayna-ordusunun-da-silahlari-bitiyor-haberi-546833

Bir yanıt yazın