Kasım 28, 2023

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Ulu Önder Atatürk’e hakaret eden Mustafa Demirkan’la Ali Erbaş aynı karede

2 min read
Ulu Önder Atatürk’e hakaret eden Mustafa Demirkan’la Ali Erbaş aynı karede

Ulu Önder Atatürk’e hakaret eden Mustafa Demirkan’la Ali Erbaş aynı karede

MedyaRadar’ın haberine göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla 28 Mayıs’ta Ayasofya’da gerçekleştirilen “İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreni”nde, Reisül-Kurra vekili Mustafa Demirkan, Ayasofya’nın müzeye çevrilmesini anımsatarak, Atatürk’ü hedef almıştı. Demirkan, “Ayasofya gibi mabetler, mabet olarak kalması için inşa edildi. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir? Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” ifadelerini kullanmıştı.

 

Tepki çeken ifadelerin ardından Demirkan hakkında çok sayıda suç duyurusunda bulunulmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Demirkan için “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tahammülsüzlük, Türkiye Cumhuriyeti’ne tahammülsüzlüktür. Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları mutlaka incelenmeli” ifadelerini kullanmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Mustafa Demirkan hakkında, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden Bilgi Edinme Hakkı Yasası kapsamında yapılan başvuruya üç ay sonra “6 Ocak 2019’da yaş haddinden emekli olarak kurumla bağı olmadığı için yapılacak işlem yok” yanıtını vermişti.

Mustafa Demirkan ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kocaeli’de icazet merasimine katıldı. 

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/ulu-onder-ataturke-hakaret-eden-mustafa-demirkanla-ali-erbas-ayni-karede-haberi-549961

Bir cevap yazın