Temmuz 12, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Ünlü senaristin ölümündeki sır perdesi aralandı

2 min read
Ünlü senaristin ölümündeki sır perdesi aralandı

Ünlü senaristin ölümündeki sır perdesi aralandı

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman Demir’in haberine göre İstanbul Şişli’de arkadaşının evinde iki yıl önce ölü bulunan 42 yaşındaki senarist ve yapımcı Alper Alpözgen’in ölümü aydınlandı.

Ünlü senaristin uyuşturucu komasına girerek vefat ettiği ortaya çıktı. Genç senaristin kendi iradesiyle almış olduğu çoklu uyuşturucu maddeye bağlı olarak vefat ettiği belirlenince, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen şüpheli ölüm dosyası kapandı.

Alper Alpözgen, 19 Aralık’ta Şişli’de oturan bir arkadaşını ziyarete gitti. Bir süre sonra dışarıya çıkıp gecenin ilerleyen saatlerinde geri dönen Alpözgen, ardından uyudu. Arkadaşı öğle saatlerinde uyandırmak için odaya girdiğinde, senaristin hareketsiz şekilde yattığını fark etti.

Bunun üzerine arkadaşını arayıp durumu anlatan genç adam, ardından ekiplere haber verdi.

Soruşturmada ifadesi alınan anne Nermin Alpözgen, oğlunun arkadaşına gideceğini söyleyerek evden ayrıldığını belirtti. Vefat etmeden önce 21 gün boyunca oğlunun evde olduğunu ve her zamanki gibi davrandığını belirten acılı anne, başka bir şey bilmediğini ekledi.

‘NE YAPTIĞINI BİLMİYORUM’

Senaristin arkadaşı Ömercan Erdoğan ise şöyle konuştu: “Evden çıktı, bu sırada ne yaptığını bilmiyorum.”

Tanık Erdoğan’ın doğru söylediğini kanıtlayan mesajlar bulan savcılık, senaristin uyuşturucuyu nasıl temin ettiğinin bilinmediği, başkasının müdahalesi sonucu vefat ettiğine dair delil bulunmadığı gerekçesiyle dosyayı kapattı.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/unlu-senaristin-olumundeki-sir-perdesi-aralandi-haberi-550261

Bir yanıt yazın