Haziran 20, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Vokaliz’den 11 yıl sonra sürpriz dönüş

2 min read
Vokaliz'den 11 yıl sonra sürpriz dönüş

Vokaliz'den 11 yıl sonra sürpriz dönüş

Başarılı müzisyenler Atakan Güçlü Yörük, Cengiz Ünal, Gökçer Alp, Kerem Seven ve Tolga Gülen tarafından 2004 yılında kurulan Vokaliz, sahne performanslarında, Türk Sanat Müziği’nden Halk Müziği’ne, Pop Müzik’ten, HipHop’a pek çok farklı tür ve biçimi kaynaştırarak, uzun süre eğlence sektörünün aranılan markası oldu.

Yıllar önce ilk kayıtları olan “Yalnızım” ile hayli ses getiren Vokaliz, Anadolu’nun anonim müziğinin yanı sıra, Popüler Türk Müziği ve Klasik Müziğin bilinen melodilerini ayrıca kendi bestelerini de kendilerine has yorumlayarak müzikseverleri kendilerine hayran bıraktı.

Vokaliz, makamsal doğu müziğinin kendine has söyleme tarzını ve komalı seslerini bozmadan, batı armonisi ve biçimleriyle birleştiren bir anlayışı benimsedi.

Vedat Sakman, İbrahim Tatlıses, Nilüfer, Ebru Gündeş, Ferhat Göçer, Yonca Lodi, Ahmet Özhan ve Özcan Deniz gibi farklı branşların usta isimleri ile konserler veren Vokaliz, pek çok popüler televizyon programına da konuk olmuştu.

Grup, Hababam Sınıfı filminin yeni versiyonunda sesiyle, “Yedi Kocalı Hürmüz” filminde de hem ses hem oyunculuk performansıyla yer almıştı.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/vokalizden-11-yil-sonra-surpriz-donus-haberi-548024

Bir yanıt yazın