Mayıs 23, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Yılbaşından itibaren 1.500 lira kira yardımı yapılacak!

2 min read
Yılbaşından itibaren 1.500 lira kira yardımı yapılacak!

Yılbaşından itibaren 1.500 lira kira yardımı yapılacak!

Yeni Asır Gazetesi’nin haberine göre e-Devlet’ten yapılan başvurular ödeme almaya uygun görüldüğü taktirde 12 ay boyunca düzenli olarak PTT’den alabiliyor. 

Sosyal devlet olmanın sorumluluklarını yerine getiren devlet, bu sorumluluklarının içinde yer alan başlıklardan biri olan “muhtaç ailelere yardım” başlığı altında çoğu hizmet vermektedir.

Bu hizmetlerin başında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan tasarlanmış olan yardım modelleri gelmektedir.

Pek çok değişik alanda gereksinim sahiplerine ulaşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, muhtaç olan vatandaşlara kira yardımı da yapmaktadır. Bu yardım, başka yardımlarda da bulunduğu gibi karşılıksızdır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan yayılan kira yardımı hizmetine müracaatte bulunmak isteyen yurttaşların sağlamaları gereken şartlar, şu şekilde belirlenmiştir:

· Sigortalı olmamak

· Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak

· Mal varlığına sahip olmamak

· Gelir testi sonunda fakirlik sınırının altında çıkmak

· Düzenli gelire sahip olmamak

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI KİRA YARDIMI BAŞVURU BELGELERİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan tasarlanmış olan kira yardımı hizmetine müracaatta bulunmak amacıyla ibraz edilmesi gereken müracaat evrakları, şu şekilde belirlenmiştir:

· Başvuru dilekçesi

· Kimlik belgesi ya da sürücü belgesi

· Fakirlik belgesi (muhtarlıktan alınır.)

· Kira kontratı

Yukarıda belirtilmiş olan şartları gerçekleştiren ve alakalı müracaat evraklarını tamamlamış olan bütün gereksinim sahipleri, Sosyal Hizmet Müdürlüklerine ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kira yardımı müracaatında bulunabilmektedirler.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/yilbasindan-itibaren-1500-lira-kira-yardimi-yapilacak-haberi-558222

Bir yanıt yazın