Ocak 18, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Yılmaz Özdil yazdı: “Kesene bereket canım kardeşim!”

2 min read
Yılmaz Özdil: "40 yıldır gazeteciyim, böyle çaresizlik görmedim"

Yılmaz Özdil: "40 yıldır gazeteciyim, böyle çaresizlik görmedim"

Hayırlı olsun canım kardeşim… Geçmediğin köprünün, girmediğin tünelin, uçmadığın havalimanının, görmediğin otoyolun, yatmadığın hastanenin dolar karşılığıyla parasını ödüyordun, bundan böyle, almadığın doların dolar karşılığıyla parasını da ödeyeceksin.

Kesene bereket canım kardeşim… Müşteri garantili projelerin kefili sendin, şimdi artık, dolar garantili mevduatların kefili de sensin.

Dolar yükseldiğinde aradaki kur farkı yüzünden her şeye zam yaptılar, sen ödedin, ama hiç olmazsa sadece zamları ödedin.

Bundan böyle dolar yükseldiğinde, hem zamları ödeyeceksin, hem dolar garantili mevduatların aradaki kur farkını ödeyeceksin.

Anırsak da anırmasak da, vaziyetin bu canım kardeşim!

Ve maalesef görüyoruz ki, döviz garantili mevduat sistemine geçildi diye, davul zurnayla halay çekiyorsun, kornayla şehir turu atıyorsun.

Bayram yapıyorsun.

Ne halin varsa gör demiyorum, asla…

Ama inan, senin halini düşünmekten yorulduk artık canım kardeşim.

Ömrü boyunca çalışmasa bile torunlarına yetecek kadar parası olan yurtsever insanlar, senin başına gelenler için dizlerini dövüyor, üç lisan bilen dünya vatandaşı gençler, sırf senin için sorumluluk üstleniyor, sen mahvolmayasın diye oy sandıklarında nöbet tutuyor, liyakat sahibi saygın ekonomistler, namuslu avukatlar, kalemini satmayan gazeteciler, işini gücünü riske ederek, hatta hayatını riske ederek, senin için mücadele ediyor… Sen halay çekiyorsun.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/yilmaz-ozdil-yazdi-kesene-bereket-canim-kardesim-haberi-542738

Bir cevap yazın