Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’e ‘Kara Para Aklama ve Vergi’ Gerekçesiyle Soruşturması Açtı

2 min read
ABD Adalet Bakanlığı, Binance'e 'Kara Para Aklama ve Vergi' Gerekçesiyle Soruşturması Açtı

ABD Adalet Bakanlığı, Binance'e 'Kara Para Aklama ve Vergi' Gerekçesiyle Soruşturması Açtı

Yalnızca ülkemizde değil, dünyada da son ayların en çok konuşulan mevzularının başında kripto para borsaları ve bu piyasaya müteveccih tertip etmeler geliyor. Pek çok bireye göre kripto para için en emin adreslerden biri ise Binance.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ve Ulusal Kazançlar Yöneti, Binance’e kara para aklama ve vergi sebebiyle soruşturma açtı. Bloomberg’e konuşan bir kaynak, Binance’in harekâtları mevzusunda bilgi sahibi olan şahıslardan bu mevzularda bilgi istedi.

Cayman Adaları merkezli

binance

Binance’in merkezi, off-shore vergi cenneti olarak öğrenilen ülkelerden Cayman Adaları’nda bulunuyor. Şirketin bir de Singapur’da bir büroyu bulunuyor. Öte yandan Binance’in muhakkak tek bir merkezinin olmadığını da andırdıralım. 

Binance’in lafçılığını yapan Jessica Jung, firmanın legal mükellefliklerin tamamını ciddiyetle ele aldığını ve tertip edicilerle temas halinde bulunduklarını ifade etti. İşletme, bahsi geçen soruşturma ile alakalı olarak rastgele bir yorumda bulunmazken, kara para aklamayla çaba mevzusunda tanımlanmış ilkelere geçim programını oluşturmak için ciddi bir mücadele sarf ettiklerini de ifade etti. 

Öte yandan bu haberin Bitcoin üzerindeki etkisi de sert oldu. Haberler çıkmadan evvel 50 bin 300 dolar seviyesinden operasyon gören BTC, 47 bin dolara kadar geriledi. BTC yatırımları bu düşüşle beraber ciddi bir kayıp yaşamış oldu. Soruşturmanın ilerleyişine göre kripto para piyasalarına tesirlerinin yansıması da mümkün görünüyor. 

Son günlerde gerek Elon Musk’ın açıklamaları gerekse bu cinsten soruşturmalar kripto para borsalarında ciddi düşüşlere neden oldu. Sürecin neticesinin ne olacağını kestirmek ise şu an için azıcık güç gözüküyor.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/abd-binance-sorusturma-acti-h109846.html

Bir yanıt yazın