Temmuz 19, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Alaattin Çakıcı: Türkiye bir tüneller ülkesi olmuş, her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, sınıf atlamış

6 min read
Alaattin Çakıcı: Türkiye bir tüneller ülkesi olmuş, her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, sınıf atlamış

Alaattin Çakıcı: Türkiye bir tüneller ülkesi olmuş, her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, sınıf atlamış

Alaattin Çakıcı, Twitter hesabından açıklama yaparak, kendisi üzerinden ‘özel bağışlama’ iddialarıyla alakalı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hırpalandığını korundu. Çakıcı bağışlama çıkmasa dahi 8 ay sonra tahliye olacağını belirtti.

Organize kabahat teşkilatı idareyicisi olmaktan karar giyen ve Nisan  2020’de infaz tertip etmesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı, sosyal medyadan bir mektup yayınlayarak bağışlama mevzusunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi suçlayanlara tepki göstererek, “Bağışlama çıkmasa dahi 8 ay sonra tahliye olacaktım. Size yolu gösteriyorum. Bağışlamadan evvel devam eden duruşmalarım var, süratlendirin” ifadelerini kullandı.  

“8 Şubat tarihinden itibaren ülke gündemi ile alakalı ne bir yorum yaptım ne de bir yazı yazdım” laflarıyla açıklamasına başlayan Çakıcı, “Tahliye olduğumdan bugüne kadar muhalefet; devletimize her türlü hasar vermek isteyen üst us ve yerli işbirlikçileri özel bir bağışlama ile vazgeçildiğimi medyada, seanslarda ve sosyal medyada gündeme getirerek; sayın Devlet Bahçeli’yi aralıksız hırpalamak istemektedirler” iddiasında bulundu.

Kamuoyuna saygılarımla; pic.twitter.com/O8CtMA4Rwz

— Alaattin Çakıcı @alattincakici May 14, 2021

Benim varlığımdan dolayı rahatsız olan muhalefet ve dış eforlar, rahatsız edip benim üzerimden Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı sayın Devlet Bahçeli’yi, devletimizin başı olan sayın devlet başkanımızı aralıksız hırpalamaktadırlar. Bağışlama kanunundan evvel devam eden duruşmalarım var. Özgürlüğü şerefsiz yaşayacaksam şayet her gün gündeme getirenlere şunu söylüyorum, devam eden duruşmalarımı süratlendirin. Ömrümde cezaevlerinde hep onurumla yattım. Asla ömrümde kimseye boyun eğmedim. Tabi ki haklı olduğum mevzularda. Devlet düşmanları devletin ve cumhur ittifakının düşmanları sizlere sesleniyorum. Sizlerin de yargıda insanları var. Duruşmalarımı süratlendirin. Tekerrür cezaevine düşmek benim içim gururdur. O mafya dediğiniz adamı inceleyin. Ömrümde firariliğinin hiçbir cinsine elime sürmedim. Devlete ait rastgele bir hazine arazisinin bir çöpünü almadım. Bir garibe yaşadığım sürece hiçbir hasarım değmedi. Daha evvelde beyan ettiğim gibi bir süre demir ticareti yaptım. Otel kumarhaneleri işlettim. Geçmişte devleti cedden hırsızları atayıp onu da herkesle paylaştım. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Çakıcı “İşi eforu cumhur ittifakına saldıran, dış eforların piyonu olan zat; aralıksız beş paralık mafya ile işbirliği yaptılar tümcesini dile getirerek kitlelerin önünde gururumu rencide etti. Sonunda kendisine yanıt verdim. Türkiye’de ve Avrupa’daki medyayı ayağa kaldırdılar” dedi.

‘AK Parti’nin içerisinde bazı yanılgılı insanlar olabilir’

Çakıcı şunları yazdı:

”HDP ile iş birliği yapan, konuşurken aralıksız yanılgı yapan bu aymaz muhbir kendi gururunu düşündüğü kadar bir ferdin geçmişi kriminal kabahatlide olsa onun gururu ile oynama hakkını seçilmiş milletvekili oluşundan anayasada herkese hakaret edebilirsin diye bir kanun yok. Deva partisinin lideri Ali Babacan da aynı hatayı yaptı. Muhalefete sesleniyorum, yahu Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi? Aralıksız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkında senelerce yazıp çizdiniz. Biz cezaevinde bir şey göremiyorduk. 1 yıldır dışarıdayım Türkiye Cumhuriyeti bir tüneller ülkesi olmuş. Türkiye’nin her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, Türkiye sınıf sıçramış, korunma sanayi yüzde 50 çoğalmış, ulu önder rahmetli Atatürk’ün vefatından sonra bir kazma sapı ileriye gidemeyen hükümetler AK Parti döneminde bu ülkeyi şampiyonlar ligine taşımış, evet ulusal kazancın 18.000 dolar şahıs başı olması için cumhur ittifakının ve sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir yarıyıl daha iktidarda kalması bu ülkenin bekası açısından, sosyal demokrasinin , sosyal devlete gelecek zaman diliminde 2028 senesine kadar netlikle asıllaşacağına inanıyorum. Evet AK Parti’nin içerisinde bazı yanılgılı insanlar olabilir, gelecek tercih müddetine kadar herhalde AK Parti genel başkanı ve kurmayları beklemektedirler. Çevreyi çevrilmiş olan Türkiye’nin, bel kemiği sayın Devlet Bahçeli de bazı şeyleri izlemektedir. O da 2023 tercihlerini bekliyor. Hiçbir parti ile alakalı özel bilgi alışverişimden kaynaklanan bir bilgi değildir. Zira ben idealistim. Toprağın altında da üstünde de.”

“Sabıkalı olduğumdan benden muhtar bile olmaz” diyen Çakıcı, “Ama devletin bir ferdi olarak herkes kadar ülkemizde ve dünyadaki olayları açıklama hakkına sahibim. Hep demişim imanımın kıblesi kabedir, üye olduğum ulusumuzun doğrultuyu devletin bekası ve devamlılığıdır. Son günlerde Türkiye’nin geçmişine müteveccih bazı yaradılışlar deşifre edilmektedir. Bunların hepsi devlet arşivinde mevcuttur. Bugün gündeme getirmek FETÖ’ye, HDP’ye, CHP’ye Davutoğlu ve Babacan’a ve bazı İYİ Partililerin eline geçmişten kaynaklanan bazı yaradılışlarla alakalı silah vermektedir” ifadelerini kullandı.

“Devlet benim için her şeydir diyenlere şunu anımsatmak isterim”

Çakıcı şöyle devam etti:

”Devletimiz zamanı geldiği zaman her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olan olanları layık olduğu yere kapatıp, devlet müesseseleri içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını arınacaktır. Aziz Türk halkı bundan emin olsun. Cumhuriyet tarihi terörle gayret etmiş en içişleri bakanı sayın Soylu ile alakalı bir şeyler söylenmektedir. Sayın Soylu’yu Türkiye tanıyor. Terörle ile alakalı vücudunu 5000 derecedeki ateşin içine atmıştır. İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa lütfen sapla sapanı birbirinden ayırmasını öğrenmeli. Yurtiçi ve yurtdışında Türküm, Türkmenim devlet benim için her şeydir diyenlere şunu anımsatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye’nin bekası mevzubahisi olduğu bu yarıyılda misyonunu ifa edenlere laf söylememesi gerekir. Bireylerin birbirileri ile özel ilişkileri dahi olsa mahremde kalmalı kamuoyuna saygılarımla talep ederken muhalefete devlet düşmanlarına şunu anımsatmak isterim, temcit pilavı gibi aralıksız sayın Bahçeli’yi, sayın devlet başkanını mafyayı özel bağışlamayla çıkardı diye ibare kullanmayın. Bağışlama çıkmasa dahi 8 ay sonra tahliye olacaktım. Ama size yolu gösteriyorum. Bağışlamadan evvel devam eden duruşmalarım var. Süratlendirin. Şerefsiz dışarıda özgür kalacaksam, adam gibi cezaevine dönmeyi seçim ederim. Aziz Türk halkına, sayın devlet başkanımıza, benden dolayı aralıksız yargılanan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı bedelli abim Devlet Bahçeli’ye saygılarımla talep ederim.”

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Alaattin-Cakici- Turkiye-bir-tuneller-ulkesi-olmus-her-yeri-otoban-aglari-ile-cevrilmis-sinif-atlamis/250378

Bir yanıt yazın