Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Milyarder iş insanına şok! Tüm malvarlığı uçtu

1 min read
Milyarder iş insanına şok! Tüm malvarlığı uçtu

Milyarder iş insanına şok! Tüm malvarlığı uçtu

Hong Kong yönetimi şehrin milli güvenlik kanununu ihlal ettiği için medya yayınlarındaki payları da dahil olmak üzere demokrasi yanlısı milyarder iş adamı Jimmy Lai’nin varlıklarının dondurulduğunu duyurdu.

Demokrasiye verdiği destek sebebiyle Hong Kong idaresinde büyük rahatsızlık yaratan medya kralı Jimmy Lai için harekete geçildi.

Lai’nin Next Digital medya grubundaki paylarını ve kendisine ait üç firmanın yerel banka hesaplarındaki malını dondurmak için emir verildi.

Ünlü medya işvereni 2019’da beynelmilel finans merkezini kasıp kavuran çoğu zaman şiddetli protestolara dönüşen vakalarda Hong Kong’daki idare karşıtı protestoculara büyük destek verdi.

73 yaşındaki Lai, Pekin’in bu protestoları ortadan kaldırmak emeliyle Hong Kong idaresinden istediği kapsamlı milli güvenlik kanunu uyarınca geçen sene nezaretine alınmıştı.

Lai Hong Kong ve Çin’e karşı yabancı yaptırımları korunduğu iddiasıyla “yabancı eforlarla işbirliği yapmakla” yargılanmıştı.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Milyarder-is-insanina-sok-Tum-malvarligi-uctu/250376

Bir yanıt yazın