Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

‘Aşılandım’ reklam videosu için “Sömürge zihniyetini andırıyor” yorumu

1 min read
'Aşılandım' reklam videosu için "Sömürge zihniyetini andırıyor" yorumu

'Aşılandım' reklam videosu için "Sömürge zihniyetini andırıyor" yorumu

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Go Türkiye’ isimli seyahat kılavuzi platformunun yabancı turistler için hazırladığı tanıtım, sosyal medyadan yayınladıktan iki saat sonra gelen tepkiler üzerine silindi.

 

Bakanlığın, yabancı turistlere Türkiye’yi tanıtmak emeliyle Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları ile ortaklaşa hazırladığı videoda “I’m Vaccinated” yani “Aşılıyım” baskılı maskeleri kullanıldı.

Videoda turizm sektöründe çalışanların yüzlerinde “Keyfini çıkarın, aşılandım” yazılı maskeler olduğu görüldü. Paylaşımda ise “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz” ifadeleri yer aldı.

Mevzubahisi tanıtım videosunu, Washington Post muhabiri Vanessa H. Larson sosyal medyadan açıkladı. Larson paylaşımında, videonun “koloni zihniyetini hatırladığını” ifade ederek şunları söyledi:

’Tadını çıkarın- aşı oldum!’

“Türkiye’nin reklam kampanyası sanki koloni zihniyetini anımsıyor, zira yerel millet evlerinde kilitli ve ülkenin yüzde 13’ünden daha azı aşılanmış vaziyette.”

 

 

 

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/asilandim-reklam-videosu-icin-somurge-zihniyetini-andiriyor-yorumu-haberi-532643

Bir yanıt yazın