Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

‘Ben aşılıyım’ videosu tepkiler üzerine yayından kaldırıldı

3 min read
'Ben aşılıyım' videosu tepkiler üzerine yayından kaldırıldı

'Ben aşılıyım' videosu tepkiler üzerine yayından kaldırıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’yi dünyaya tanıtmak için kurduğu sosyal medya tanıtım hesabından bir video paylaşıldı. Videoda, çalışanların suratında ‘Ben aşılıyım’ maskesi görüldü. Yayınlanan video gelen büyük tepkilerin ardından sosyal medya hesabından kaldırıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Go Türkiye’ isimli tanıtım hesabından yayınlanan reklam videosunda turizm sektöründe çalışanların suratlarında “Neşesini çıkarın; ben aşılıyım” yazılı maskeler yer aldı.

Tanıtımında, “Hijyenik oteller ve aşılı personeller! Biz diyoruz ki: Turizmde çifte güven! Gelin ve neşesini çıkarın. İçiniz rahat olsun” yazılan mesaja sosyal medyadan tepki yağdı.  Bakan Çavuşoğlu: Turistin göreceği her bireyi aşılayacağız

CHP’DEN SERT AÇIKLAMA

Yayınlanan videoya CHP’den de sert tepki geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bayramı da halkımıza zehir etmeyi muvaffak oldunuz. Kendi ulusunu aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu kazançlara lüzumu var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu” mesajını paylaştı.

AKŞENER: YAZIKLAR OLSUN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, “Pandemide sadece çile ve güçlük sürüklettiğiniz bu aziz ulusa, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun” diyerek tepki gösterdi.

BABACAN: YURTTAŞINI AŞAĞILAYARAK ÜLKE İDARENMEZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Kendi yurttaşını bu kadar değersiz gören bir iktidarı hak etmiyoruz. Bu ulusu aşısız vazgeçtiler. Turizm sektörü de dahil tüm ülkeyi daldırdılar. Yosunu yönetimi için yeniden tweet sşehirdiler ama video her yerde dolaşımda. Yurttaşını aşağılayarak, aldatarak ülke idarenmez” tepkisini gösterdi.

PAYLAŞIMI SŞEHİRDİLER

Arkası arda gelen tepkilerin ardından paylaşım sosyal medya hesabından sşehrindi.

ÇAVUŞOĞLU AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 6 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada, “Aşılama konusunda özellikle turizm bölgelerine ağırlık verdiğimiz gibi, tüm turizm çalışanları, otel ve restoran çalışanları, havaalanı çalışanları, tur kılavuzları, sürücüler dahil turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız” demiş ve tepki toplamıştı.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/-Ben-asiliyim-videosu-tepkiler-uzerine-yayindan-kaldirildi/250351

Bir yanıt yazın