Ağustos 4, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Biden: “Sağlığım izin verirse başkanlığa yeniden aday olurum”

2 min read
Biden: "Sağlığım izin verirse başkanlığa yeniden aday olurum"

Biden: "Sağlığım izin verirse başkanlığa yeniden aday olurum"

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, sağlık durumunun iyi olması halinde 2024’teki başkanlık seçimlerinde yeniden aday olmayı planladığını söyledi.

79 yaşındaki Biden, dün ABC kanalına verdiği röportajda, yeniden aday olmayı düşünüp düşünmediğine ilişkin soruya, “Ben kadere çok saygı duyan biriyim. Kader hayatımda birçok kez tecelli etti. Şimdi olduğu gibi o zaman da sağlığım iyi olursa yeniden aday olurum” yanıtını verdi.

Biden ayrıca, geçen seneki seçimlerde yendiği eski Başkan Donald Trump’la yeniden yarışmak isteyeceğini, bunun aday olma ihtimalini güçlendireceğini belirtti.

Trump, birçok defa Biden’ın akıl sağlığının yerinde olmadığını ve başkanlık görevi için yetersiz olduğunu öne sürmüştü.

OMICRON ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Röportajda Covid-19’la mücadeleye de değinen Biden, ABD’nin Omicron varyantına verdiği tepkinin başarısız olduğu eleştirilerini reddetti.

Öte yandan Başkan, çok daha önceden milyonlarca hızlı Covid testi siparişi verilmesi gerektiğini kabul etti.

Biden, “Hiçbir şey yeterince iyi değil ama şimdi geldiğimiz noktaya bakın. Geçen Noel’de aşı olanların oranı çok daha düşüktü, acil servisler doluydu” dedi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/biden-sagligim-izin-verirse-baskanliga-yeniden-aday-olurum-haberi-542781

Bir cevap yazın