Ağustos 8, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Hatice Aslan: “Sete elimizde bavulla geliyorduk”

2 min read
Hatice Aslan: "Sete elimizde bavulla geliyorduk"

Hatice Aslan: "Sete elimizde bavulla geliyorduk"

Hatice Aslan, Tunçer’in “Fazlasıyla beynimizin bir yerlerinde yer etmiş, bir jenerasyonu anlatan ve çocukluğumuzda hepimize etkisi olan ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisi ile ilgili neler söylerdin?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi; “Bir Ankara dizisidir ‘Ferhunde Hanımlar’ ve Ankara’nın ilk uzun soluklu sitcom televizyon dizisidir. Seynan Levent, o zamanlar Akşama Doğru programını tatlı, hoş, lahuti bir sesle yapıyordu ve şahane bir programdı…

Bir gün Seynan Hanım, TRT binasındaki ofisine çağırdı bizi ve böyle bir dizi yapmak istiyorum dedi. İşte bana ‘Sen ortanca kızsın, Necla karakterisin’ dedi ve başladık projeye.

Ben de o zamanlar tiyatro yapıyorum ve dizi çok yeni bir alandı benim için. Ben o zamanlar gidip dizideki Necla karakterim için kıyafet alışverişi yapıyordum ‘Aa bu çok yakışır Necla’ya’ deyip alıyordum.

Yani Necla’nın giydiği tüm kıyafetler, daha doğrusu tüm karakterlerin kıyafetlerini oyuncular kendisi seçip sete getiriyordu. Biz sete sürekli elimizde bir bavul ile geliyorduk o zamanlar.

Kısaca biz yedi yıl boyunca o sette ölümler, doğumlar, evlilikler yüzlerce olaya şahit olduk.

Bugün de halen o alışkanlığım, kimsenin işine çok karışmamak şartıyla sürer. Karaktere yakışacak bir kostüm, aksesuar oldu mu sete getiririm çünkü katkı sağlamak hoşuma gidiyor.”

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/hatice-aslan-sete-elimizde-bavulla-geliyorduk-haberi-542783

Bir cevap yazın