Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Elon Musk Bu Gece de Rahat Durmadı; Bir Açıklamayla Dogecoin’i Yükseltti

2 min read
Elon Musk Bu Gece de Rahat Durmadı; Bir Açıklamayla Dogecoin'i Yükseltti

Elon Musk Bu Gece de Rahat Durmadı; Bir Açıklamayla Dogecoin'i Yükseltti

Kripto para yatırımcıları, birkaç gündür sadece Elon Musk‘a odaklanmış vaziyetteler. Çünkü piyasanın en büyük sponsorlarından biri olan Musk, beklenmedik bir açıklama yaparak Tesla’nın Bitcoin ile ödeme alma kararının askıya alındığını, bunun sebebinin ise Bitcoin madenciliği olduğunu açıklamıştı. Piyasada zelzele tesiri yapan bu açıklama, tepkilerin odağına oturmasının yanı gizeme piyasada sert bir düşüş yaşanmasına, kripto para piyasalarının 365 milyar dolar daralmasına yol açmıştı.

Musk, bu gece de yeniden rahat durmadı. Geçtiğimiz saatlerde Twitter’da açıklamalar yapan milyarder, evvel “karbon aidatı” uygulamasının bütün zamanı olduğunu, sonra da kripto para ünitelerine gerçekten inandığını ancak bunun fosil yakıt tüketimini artırmasına neden olamayacağını söyledi. Sözü Dogecoin’e de getiren Elon Musk, şaka emelli oluşturulan kripto para ünitesinin sistem harekât yararlılığını artırmak için, Dogecoin geliştiricileri ile beraber çalıştıklarını ifade etti. Bunun umut verici olduğunu belirten milyarder, laflarını ekranında “dont panic“, başka bir deyişle “panik yapma” yazan bir Tesla resmi ile tamamladı. 

Elon Musk’ın açıklaması, Dogecoin’i “pump”ladı

Dogecoin

Tradingview’dan aldığımız grafikte de göreöğreneceğiniz üzere Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar, Dogecoin’de sanki pump, başka bir deyişle ani ve sert yükseliş tesiri yarattı. Açıklamalardan hemen evvel 0.38 dolar seviyelerinde harekât gören Dogecoin, Musk’ın açıklamalarıyla beraber 0.54 dolar seviyelerine yükseldi. Bu yükseliş, Coinmarketcap bilgilerine göre bu kripto para ünitesinin, son 24 saatte yüzde 25 ortamında değerlendiğini görüyoruz.

Bu arada, Dogecoin’in yükselmesinin altında uyuyan tek neden Elon Musk’ın açıklaması değildi. Yatırımcıların büyük bir kısmının Dogecoin’in borsalardan çıkarılmasını korunduğu bir etrafta, Coinbase adlı kripto para borsası Dogecoin’i listelemeye başladı. Elbette yükselişe bunun da tesiri oldu.

-Bu içerik yatırım önerisi değildir.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/elon-musk-bir-aciklamayla-dogecoini-yukseltti-h109853.html

Bir yanıt yazın