Ağustos 20, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Fazıl Say, Munzur Nehri kıyısında konser verdi

2 min read
Fazıl Say, Munzur Nehri kıyısında konser verdi

Fazıl Say, Munzur Nehri kıyısında konser verdi

Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliğine’ dikkat çekmek için Tunceli’ye gitti.

Say, Ovacık ilçesinde Munzur Nehri kenarı yanında açık havada konser verdi. Ücretsiz konserde Say’a albümlerinde de birlikte çalıştığı mezzosoprano Serenad Bağcan eşlik etti.

Konsere, Tunceli’nin yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Erzincan’dan bir çok dinleyici geldi.

Say ve ona eşlik eden Bağcan’ın konserini binlerce kişi dinledi. Konserde biri Zazaca olmak üzere 14 eser seslendirildi.

 

“Ben hep gurur duydum Dersimlilerden”

Munzur nehrinin temiz ve özgür akması için, Tunceli’de konser verdiğini söyleyen Say, “Burada olmak benim için bir onur. Böyle güzel bir kalabalığın içinde müziğimizi sizlere sunacağız. Munzur, temiz ve özgür akması için bizde katkılarımızı sizle dayanışma içerisinde olarak sizin yalnız olmadığınızı belirtmek için buradayız. Çevre illerden ve Türkiye’nin bir çok ilinden gelen dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu diyardan çok fazla insanla tanıştım ve hep aydın insanlardı. Dersimlilerin ne kadar çok kitap okuduğunu ve aydın olduğunu bilirim. Ben hep gurur duydum Dersimlilerden” dedi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/fazil-say-munzur-nehri-kiyisinda-konser-verdi-haberi-549666

Bir cevap yazın