Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Google’dan Arka Planda Kalan ‘Stadia’ Hakkında Açıklama: Çok İyi Durumda

2 min read
Google'dan Arka Planda Kalan 'Stadia' Hakkında Açıklama: Çok İyi Durumda

Google'dan Arka Planda Kalan 'Stadia' Hakkında Açıklama: Çok İyi Durumda

Google, bundan birkaç sene evvel “Stadia” olarak adlandırdığı bulut reyin platformunu duyurmuştu. Video reyin dünyası için devrim kalitesinde olan hizmet, oyunseverlere bulut sistemleri üzerinden oynama olanağı sunuyor, böylece reyin konsolu ya da güçlü bilgisayar gibi teçhizatlara gerek kalmıyordu. Hatta işletme, bu hizmeti daha da etkileyici kılabilmek için AAA oyunlar geliştirmeyi dahi tasarlamıştı.

Ancak amaçlananlarla reelleşen hadiseler birbirini yakalamadı. İşletme, Stadia’yı kullanıma sunduktan sonra iki sene dahi geçmeden, Stadia için reyin geliştirecek “Stadia Games & Entertainment“i kapatma kararı aldı. Ayrıca Stadia’nın üst düzey idaresinde bulunan Jade Raymond ve John Justice gibi adların kaybedilmesi de Google için belirli edilmese de büyük yaralar açtı. Mevzuyla alakalı bir görüşme veren pazarlama birim mesulü Nate Ahearn ise hizmetin canlı ve iyi gidişatta olduğunu söylüyor. Görünen o ki Google, yaşadığı büyük meseleleri halı altına süpürmeye çalışıyor.

“Laflarımızı eyleme geçirmeye sürdürüyoruz”

Google Stadia

2021 senesinde 100’den fazla yeni oyunun Google Stadia’ya ilave edileceğini söyleyen Ahearn, Stadia’nın tüm oyuncular için muhteşem olması için çalıştıklarını ifade ediyor. Bu bağlamda EA, Capcom, Ubisoft ve Square Enix gibi sektörün dev adlarıyla iş birliği içinde olduklarının altını çizen Stadia idareyicisi, oyunculara verdikleri lafları eyleme dönüştürmeyi sürdürdüklerini vurguluyor.

Stadia’yı geliştirme noktasında “Stadia Makers” adlı bir yaradılış kurduklarından bahseden Ahearn, buraya aldıkları geliştiricilerin tüm platformlarla iç içe olduğunu, stüdyoların işlerini basitleştirerek Stadia’da daha fazla reyin barındırmasını sağlamaya takviyeci olduklarını belirtiyor. Görünen o ki Google, büyük umutlarla dolu olduğu 2021 senesini muhtemel olan en iyi biçimde değerlendirmek ve Stadia’nın çok daha fazla oyunla, çok daha fazla oyuncuya ulaşmasına kastediyor.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/google-stadia-aciklama-cok-iyi-durumda-h109867.html

Bir yanıt yazın