Şubat 27, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Kia, Yalnızca Otomatik Vitese Sahip 2021 Model Cerato’yu Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

3 min read
Kia, Yalnızca Otomatik Vitese Sahip 2021 Model Cerato'yu Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Kia, Yalnızca Otomatik Vitese Sahip 2021 Model Cerato'yu Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Güney Koreli araba üreticisi Kia, 2021 model Cerato modellerini duyurdu. Firma tarafından yapılan açıklamalara göre değişik teçhizat özelliklerine sahip olacak Cerato’lar, evvel giriş seviyesi modeller ile piyasaya sürülecek. Haziran ayının ikinci yarısında ise performans odaklı Cerato GT, araba tutkunlarının beğenisine sunulmuş olacak.

2021 model Kia Cerato’lar, hatchback ve sedan olarak piyasaya sürülecekler. Sedan ile hatchback arasındaki tek fark, varsayım edebileceğiniz üzere tasarım olacak. Her iki tipteki Cerato’lar, S, Sport ve Sport + olarak isimlendirilecek. Bu üç versiyon da 2,0 litrelik Türkiye için büyük kabul edilen motorlara sahip olacaklar. Amiral gemisi model olan Cerato GT’de ise turboşarj özellikli 1,6 litrelik motor bizleri bekliyor olacak.

Karşınızda, 2021 model Kia Cerato

2021 Kia Cerato

Araba tutkunları, yenilenen Kia Cerato’da 16 inç çelik jant, 8 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran, kablosuz olarak kullanılabilen Apple CarPlay ya da hem kablolu hem kablosuz kullanılabilen Android Auto, 6 hoparlörlü ses sistemi, 4,2 inç büyüklüğünde gösterge ekranı ve ne yazık ki manuel klima ile karşılaşacaklar. Öte yandan park sensörleri, gündüz LED farları ve geri vites kamerası gibi özellikler de 2021 model Cerato’nun sahip olduğu özellikler arasında yer alıyor. Dileyen harcayıcılar, ekstra ödeme yaparak multimedya ekranını 10,2 inçe kadar geliştirebilecekler.

Kia

Bir harcayıcı, 2021 model Cerato aldığı zaman şerit takip yardımcısı, sürücü dikkat ölçer, acil frenleme sistemi ve sürat sabitleyici gibi güvenlik özelliklerine standart olarak sahip olabilecekler. Maliyeti 1.000 dolar olarak açıklanan gelişmiş güvenlik koliyi ise dileyen harcayıcılara kor nokta takibi, uyarlanabilir sürat sınırı ayarlama, elektrikli park freni, yay ve bisiklet idrak etme ile direksiyondan vites hakimiyeti gibi özellikler sunacak. 

Kia Cerato 2021

Kaput altına baktığımızda, Cerato’larda kullanılan 2,0 litrelik motorların ne kadar efor ürettiğinin açıklanmamış olduğunu görüyoruz. Ancak haziran ayının ikinci yarısında satışa çıkacak Cerato GT’nin 1,6 litrelik motoru, 150kW eforunda ve 265 Nm tork bedeline sahip olacak. Ayrıca her iki motor seçeneğinde de sadece otomatik şanzıman bulunacak.

Kia Cerato

Kia, şu an için yeni Cerato’ların tüm özelliklerini ayrıntılı bir biçimde açıklamadı. Zira bu vasıtalar, önümüzdeki günlerde Avustralya’da reelleştirilecek bir aktiflikte lansman yapacaklar. Bu faallik kapsamında da 2021 model Cerota’ların şu ana kadar açıklanmamış olan bazı özellikleri açıklanacak. Vasıtaların küresel maliyetlerinin de lansman kapsamında açıklanması beklenirken bir Avustralyalı, Cerato’lara 25 bin 990 dolar ila 31 bin 690 dolar aralığında ödeme yapacak.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/kia-2021-model-cerato-fiyati-ozellikleri-h109872.html

Bir yanıt yazın